FinExpert.e15.cz

ČSOB: Garantovaná výše měsíční splátky je pro zájemce o hypotéku zcela jasnou preferencí

Nejlepší ochranou proti stále rostoucím úrokovým sazbám hypoték a jasnou preferencí zájemců o hypotéku je dlouhodobá fixace a zajištění neměnné výše měsíční splátky až do konce trvání hypotéky. To potvrzují i dva nezávislé výzkumy, které si ČSOBnechala počátkem letošního roku zpracovat od společností TNS AISA a CONFESS Research.

Z výsledků obou zmiňovaných průzkumů zaměřených na spotřebitelské chování zájemců o hypotéku zcela jasně vyplývá, že klienti stále více preferují jistotu neměnné výše měsíční splátky a fixaci na co nejdelší dobu. „Třetina dotazovaných respondentů při výběru hypotéky oceňuje možnost volby co možná nejdelšího období splatnosti s pevnou fixací úroků po celou dobu trvání hypotéky,“ uvádí Jan Klouček, výkonný manažer Řízení segmentu – bydlení a úvěry ČSOB. Klienti jsou si vědomi, že vzhledem k očekávanému růstu mezd při celkovém růstu ekonomiky jim takto v budoucnu zůstane v peněžence více peněz. „Garantovaná výše měsíční splátky v dlouhodobém časovém horizontu znamená jistotu neměnných výdajů z rodinného rozpočtu a možnost tak lépe plánovat své budoucí výdaje,“ upřesňuje Jan Klouček.Zároveň není překvapením, že celá polovina respondentů uvedla jako jeden z rozhodujících faktorů při výběru hypotéky požadavek nízké úrokové sazby.

Jednoduchost a rychlost vyřízení hypotéky spojená s co možná nejmenší administrativní náročností a za minimální (nejlépe nulový) poplatek, hraje u zájemců o hypotéku také velmi důležitou roli. „Kvalita servisu dokáže velmi výrazně ovlivnit rozhodnutí, u které finanční instituce si zájemce hypotéku nakonec vezme. Více než dvě třetiny dotázaných preferují kompletní servis na jednom místě s minimem požadovaných dokladů. I to je důvodem, proč se stále snažíme zjednodušovat a urychlovat veškeré procesy s vyřízením hypotéky související,“ doplňuje Jan Klouček. Zájemcům o hypotéku ČSOB přímo na pobočce poskytuje, kromě standardních služeb, například také zdarma možnost odhadu ceny bytu, zajištění potřebných dokumentů z katastru nemovitostí či možnost sjednání požadovaného pojištění. „Na konci března jsme uvedli další novinku – Bezdokladovost faktur, prostřednictvím které mají klienti možnost nedokládat faktury související s výstavbou či rekonstrukcí nemovitosti. Díky této novince tak opět podstatně snižujeme množství papírování a dokumentů s hypotékou spojených,“ dodal Jan Klouček.

Z výsledků realizovaných průzkumů dále vyplývá, že klienta při výběru hypotéky ovlivňujetaké možnost mimořádné splátky bez sankce a nabídka pojištění schopnosti splácet v případě nenadálých finančních situací či ztráty zaměstnání. Významné množství klientů oceňuje možnost využít část hypotéky neúčelově bez potřeby zařizování samostatného spotřebitelského úvěru. Na tyto motivátory klientů při výběru hypotéky nicméně navazují i nejvýznamnější obavy. Celá čtvrtina dotázaných má obavu uzavřít s finanční institucí dlouhodobý závazek, jelikož v budoucnu může nastat situace, kdy by nemuseli být schopni hypotéku řádně splácet. Obavy z pokračujícího růstu úrokových sazeb zmínilo 21 % dotazovaných.

Od 28. dubna bude probíhat akční nabídka ČSOB, v rámci které může klient ušetřit až 40 tisíc korun za zpracování a mimořádné splátky hypotéky. Nabídka 100 % slevy poplatku za zpracování platí pro pětileté a delší fixace úrokové sazby. Za mimořádné splátky bude moci klient ušetřit u dlouhodobých fixací úrokové sazby.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená