FinExpert.e15.cz

ČSOB Asset Management očekává až 20 % růst zájmu o své služby

ČSOB Asset Management („ČSOB AM“) jako největší správce majetku investovaného v podílových či penzijních fondech, na individuálních účtech či v životním pojištění očekává, že se objem prostředků v jeho správě letos opět výrazně zvýší, a to až o 20 procent. Na konci roku 2006 dosáhl rozsah majetku, který společnost pro občany, firmy a finanční instituce zhodnocuje, více než 135 miliard Kč a meziročně poskočil o 18 %. Tržní podíl ČSOB AM dosahuje podle údajů profesních asociací 22 %. Správa aktiv v takovém rozměru, jaký nám občané svěřili, dělá v kontextu České republiky z naší práce veřejnou službu.

Počet lidí, kteří do Skupiny ČSOB přicházejí odjinud právě za dobrou příležitostí ke zhodnocování úspor roste každoročně o třetinu. Aktuálně je to už 50 tisíc lidí. Poměr peněz, které ve Skupině ČSOB investovali lidé do fondů oproti depozitům držených na účtech vzrostl za poslední dva roky z 35 % na 60 %. „Dlouhodobé úspory, nadační jmění a investice v penzijních systémech, o něž pečujeme, narostly do té míry, že učinily z ČSOB lídra trhu. Odpovědnost za nynější i budoucí stabilitu tohoto majetku obyvatel České republiky pokládáme za veřejnou službu. Na ní do značné míry závisí životní úroveň  generace, jež je dnes v produktivním věku, řekl Josef Beneš, generální ředitel ČSOB  AM.
V oblasti zajištěných fondů letos ČSOB zvýší počet uváděných fondů téměř o polovinu, na sedmdesát. „Chystáme také nový fond s automatickou změnou investičního portfolia v průběhu věku investora,“ uvedl generální ředitel ČSOB AM Josef Beneš. Bankéři ČSOB předpokládají, že nedávný pokles akcií se do celoročního zhodnocení  příliš nepromítne. Instituce i běžní občané tak budou moci dále těžit z příznivého vývoje především akciových trhů. „Dlouhodobě jen investování, jako způsob hospodaření s úsporami, může současné generaci v produktivním věku pomoci udržet si životní úroveň také ve stáří. Stát ani nikdo jiný nám zřejmě lepší garanci neposkytne,“ dodal Josef Beneš.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená