FinExpert.e15.cz

ČSOB a Era začala nabízet bezkontaktní platební karty MasterCard

Praha, 2. ledna 2013

Bezpečné použití, pohodlná platba a rychle narůstající síť terminálů po celém světě – to jsou hlavní přednosti placení pomocí bezkontaktních karet. Počet uživatelů v zahraničí roste a ani Češi nezůstávají pozadu – celkem vlastní přes 700 tisíc kusů bezkontaktních karet. Ke spokojeným uživatelům se od ledna přidají i klienti ČSOB a Ery.

Předností bezkontaktní karty je, že lidé nemusí ve spěchu lovit „drobné po kapsách“ a při samotném placení nikdy neztrácí kontrolu nad kartou. „Chceme našim klientům ulehčit jejich každodenní drobné nákupy. Pomocí bezkontaktní karty lidé pohodlně a rychle zaplatí i menší částky bez zadání PIN. Platba bezkontaktní kartou je pohodlná a bezpečná,“ říká Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB. Bezpečnost bezkontaktní karty zaručují také šifrování dat v čipu ve standardu EMV, které brání jejich vyčtení a následnému zneužití. 

Nejbližší terminál v okolí lze snadno najít na stránkách www.paypass.cz. „Pokud prodejna ještě nový terminál nemá, pak zákazník kartu jednoduše vloží do platebního terminálu a zadá PIN,“ dodává Peter Demjanovič. Zaplatit bezkontaktním způsobem lze například v prodejnách Albert, Lidl, Globus, Interspar, JYSK, OBI, Neoluxor, na přepážkách Českých drah, ve vybraných prodejnách v síti drogerií Teta a u stovek dalších obchodníků. V současnosti je v České republice téměř 15 tisíc terminálů, na kterých lze platit běžným i bezkontaktním způsobem.

„Zavádění bezkontaktních plateb na přepážkách ČD oceňují cestující především v denních a týdenních špičkách – tedy v pátek a v neděli, kdy dochází k výraznému zrychlení odbavení. Kratší fronty jsou především u vnitrostátních pokladen, kde se většina plateb může uskutečnit bez nutnosti zadání PIN,“ oceňuje výhody Vladimír Peléšek, ředitel odboru produktů a cenotvorby ČD. Bezkontaktní karty ČSOB a Ery tak zvyšují kvalitu služeb obchodníků.

„Nový způsob plateb si nemůžeme vynachválit. Je to rychlé, což oceňují zákazníci, kteří sami s bezkontaktními kartami platí. Rychlost bezkontaktní platby uvítali také naši pokladní, nemusí čekat, až si zákazník vzpomene na PIN a  práce jim tak jde rychleji od ruky. V neposlední řadě si jednoduchost a rychlost oblíbili i zákazníci, kteří kartami neplatí. Rychlejší placení se totiž odrazí i na kratším čekání u pokladen. Novými kartami platí stále více lidí, počet plateb každý měsíc roste prakticky geometrickou řadou,“ vysvětluje Klára Vojtová, projektová manažerka společnosti AHOLD.

Klienti mohou získat svou bezkontaktní kartu prostřednictvím svého osobního bankéře či na pobočce ČSOB nebo pobočce České pošty a Era finančního centra. Mohou také počkat až do data obnovy platební karty, které je uvedené na používané kartě. Nová karta již bude vydána s bezkontaktními prvky.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená