FinExpert.e15.cz

ČSOB a Era mění sazebník

Některé změny se týkají pouze úpravy textace, jiné už se dotýkají výše poplatků.
ČSOB a Era mění sazebník

Se začátkem dubna 2015 představuje ČSOB a Era nové sazebníky. Klienti mají možnost si novinky prostudovat ve stručném přehledu. Přinášíme vám souhrn nejdůležitějších změn. 

ČSOB

Od 1. dubna 2015 mění sazebník ČSOB. Změny klientům předkládá v přehledném seznamu. A co čeká klienty nového? Některé změny se týkají pouze úpravy textace, jiné už se dotýkají výše poplatků. 

Za měsíční výpis poštou z ČSOB Konta, Aktivního konta a Studentského konta zaplatí klienti místo 13 korun nově 20 korun. Jako alternativu k papírovému výpisu zavádí banka bezplatný výpis e-mailem. Kdo nepoužívá internetové bankovnictví, může si nechat výpis posílat zdarma na mail.

Fio banka zlevňuje hypotéky

Fio banka zlevňuje hypotéky

Kdo vlastní ČSOB Běžný účet v cizí měně, měl výpisy z účtu poštou zdarma, od dubna jsou zpoplatněny též na 20 korun. Zároveň k účtu přibydou nové položky – Tuzemské příchozí platby a elektronické bankovnictví – obě zdarma. 

Majitelé ČSOB Exkluzivního konta budou mít nově zdarma všechny platby z inkasa i SIPO, teď je služba zpoplatněna 5 korunami.

Za upomínky si klienti připlatí

Nedodržení smluvních podmínek běžných platebních účtů se od dubna výrazně prodraží.  Zaslání SMS s upozorněním na překročení zůstatku je nová služba zdarma. Tím služby zdarma v sekci upomínek končí. Zaslání výzvy na uhrazení debetního zůstatku na účtu vyjde nově na 200 Kč plus poštovné, dosud to bylo 30 korun a poštovné. Zaslání upomínky vyjde ještě dráž – 500 korun plus poštovné, namísto původních 100 korun a poštovné. 

Co naopak zlevní je vklad hotovosti na běžný platební účet na pobočce České pošty – místo původních 35 korun zaplatíte nově 15 korun. Novinkou je zasílání SMS s upozorněním na překročení zůstatku zdarma.

Novinkou je Donáška hotovosti na adresu. Zákazník zavolá na call centrum nebo si službu objedná na poště a peníze mu budou doručeny na libovolnou adresu v České republice. Služba vyjde na 65 korun. 

Era – Poštovní spořitelna

Od 1. dubna 2015 změnila sazebník i Era. Cílem nového sazebníku je větší přehlednost, snadnější orientace a větší logika uspořádání jednotlivých kapitol. Nový sazebník je „hubenější“ o téměř 3 000 slov.

Na Online účet musí zákazník od dubna posílat minimálně 15 000 korun, aby měl vedení účtu nadále zdarma. Jestliže podmínku nesplníte, bude vás účet měsíčně stát 69 korun. Do konce března stačilo mít na účtu průměrný zůstatek 15 000 korun. Dále ruší Era poplatek 19 korun za kontokorent. Výběr peněz na obchodním místě bude levnější, nově si banka zaúčtuje 35 korun, místo původních 100 korun.

Vedení účtu v balíčku Era spolu bude od dubna levnější, nově vyjde na 20 korun. Převod z osobního účtu na Online účet bude zdarma. Majitelům Prvního konta zlevňují o korunu na 25 Kč odchozí platby zadané papírově na obchodním místě nebo přes Inkaso a SIPO. 

U Eurokonta pro fyzické osoby sjednotila banka položky výběr výplatním šekem a výběr ústním pokynem. Za obě služby si bude Era účtovat jednotnou cenu 35 korun. Od dubna zdražují výpisy zaslané poštou ze 13 na 20 korun. A stejně jako u ČSOB budou mít zákazníci, kteří nemají internetbanking, možnost nechat si výpisy posílat zdarma emailem.

Výzva k uhrazení debetního zůstatku na účtu formou SMS je od dubna zdarma. Zaslání výzvy k uhrazení zůstatku bude stát 200 korun a upomínka 500 korun u všech typů účtů.

Novinka – bezkontaktní nálepka

Od dubna mohou klienti Ery platit bezkontaktní nálepkou. Era si za vedení nálepky naúčtuje 9 korun měsíčně, vydání je bez poplatku. Obnovené vydání platební nálepkou vyjde na 200 korun.

Majitelé všech karet kromě Maxkarty mohou od dubna měnit zdarma limit karty přes internetové bankovniství a Smartbanking. Za změnu limitu karty nebo nálepky na obchodním místě či telefonicky zaplatí klienti 26 korun. Zákazník, který odmítne převzít automaticky vydanou kartu, zaplatí pokutu 100 korun. Výše pokuty je od dubna sjednocená pro všechny druhy karet – kreditní i debetní. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená