FinExpert.e15.cz

ČSA zavedou v zimní sezóně nová spojení a posílí lety

Koncem října vstupuje v platnost nový zimní letový řád Českých aerolinií (ČSA). Společnost v něm posílí frekvence letů především do nejžádanějších destinací v Evropě; například do Madridu, Amsterdamu, Bruselu nebo Moskvy. Úplnou novinkou bude zavedení linky z Prahy do francouzského Bordeaux s mezipřistáním v Mnichově, kterou budou České aerolinie nabízet šestkrát týdně. Zimní letový řád bude platný od 28. října 2007 do 29. března 2008.


Nová linka Praha - Bordeaux s mezipřistáním v Mnichově vznikne prodloužením dosavadního spojení Praha – Mnichov o úsek mezi Mnichovem a Bordeaux. Na spojení, které využívají především obchodníci, začnou České aerolinie nasazovat nové letouny Airbus s vyšší kapacitou. Nové spojení začnou České aerolinie provozovat od 2. března 2008.
  

Posílení frekvencí do nejžádanějších destinací 

Více frekvencí v porovnání se zimním letovým řádem 2005/06 nabídnou České aerolinie v období od října 2007 do března 2008 do nejžádanějších destinací jako je Madrid, Amsterdam, Brusel a Moskva. Čtvrtá denní frekvence na linkách do Bruselu, Amsterdamu a Madridu, kterou České aerolinie zavedly v letní sezóně, bude zachována také v době platnosti zimního letového řádu. Proti loňské zimě se tak nejvíce navýší kapacita právě na těchto třech linkách, které patří z obchodního hlediska k nejvýznamnějším v síti Českých aerolinií. Čtyři lety týdně přibudou také na další žádané lince do Moskvy. Frekvence budou přidány také na spojení do Boloně, Tallinnu či Skopje.  

Mezi nejvýznamnější trhy Českých aerolinií patří také Německo, kam společnost v zimním letovém řádu zvýší počet frekvencí na linkách do Düsseldorfu, Frankfurtu a Stuttgartu. Směrem na východ přibudou lety do Krakova, Bukurešti, Sofie, ale také do vzdálenějších destinací jako je Samara, Jekatěrinburg, Kyjev a Petrohrad. Společnost naopak zruší lety na londýnské letiště Stansted. Zachováno zůstane spojení na hlavní londýnské letiště Heathrow, což je v souladu se strategií firmy - nabízet spojení na hlavní letiště. 

Charterové lety 

Na charterových letech budou České aerolinie nadále nabízet tradiční zimní destinace jako je kubánské Varadero, venezuelská La Isla Margarita nebo La Romana v Dominikánské republice. Jako jediný dopravce v České republice nabízejí České aerolinie cestovním kancelářím lety do těchto vzdálených destinací bez mezipřistání. V Egyptě budou charterové lety Českých aerolinií přistávat v Hurghadě, Sharm El Sheiku a Tabě.


Zdroj: tisková zpráva České aerolinie

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená