FinExpert.e15.cz

ČSA urychlí odbavení na linkách z Ostravy

V nově otevřeném terminálu ostravského letiště budou mít ČSA novou odbavovací přepážku. To urychlí odbavení na lince mezi Ostravou a Prahou.
Nová letištní hala v Ostravě nabídne klientům ČSA zázemí při čekání na odlet. Cestující v business třídě či držitelé stříbrných a zlatých karet věrnostního programu OK Plus ocení služby nového VIP salonku, kde se mohou před odletem občerstvit, případně využít zázemí pro práci. Všichni ostatní cestující se mohou těšit na luxusnější a prostornější halu s výhledem na plochu letiště. Terminál nabídne cestujícím dvě kavárny a Duty Free prodejnu.

ČSA provozují mezi Prahou a Ostravou čtyři pravidelné linky denně v pracovních dnech a tři linky denně o víkendech. První spoj odlétá z Ostravy již v 5:00 ráno a to proto, aby cestující stihli první vlnu odletů z pražského letiště dál do evropských nebo zámořských destinací ČSA. Ranní let je také využívají obchodníci k cestě do Prahy na jednání. I další odlety z Ostravy jsou přizpůsobeny odletovým časům letadel ČSA z Prahy. Poslední večerní let z Ostravy odlétá do Prahy v 18:30. Z Prahy do Ostravy odlétá první letadlo ráno v 9:15, poslední večer v 21:55 po příletu letadel z evropských destinací.

Leteckou dopravu do Ostravy zahájily ČSA 1. června 1935. Letiště v Ostravě bylo tehdy  cílovou destinací na lince Praha – Hradec Králové – Opava – Moravská Ostrava. V současnosti spojuje Prahu s Ostravou přímá linka, na kterou ČSA nasazují letouny ATR 42 a ATR72 pro 46 nebo 64 cestujících. V poslední době z kapacitních důvodů stále častěji spoj zajišťují také proudové letouny Boeing 737 pro 108 cestujících. Let z Prahy do Ostravy trvá hodinu.

Za prvních deset měsíců letošního roku využilo leteckého spojení více než 68 000 cestujících. Proti loňskému roku je to nárůst o tři procenta. Linku si oblíbili obchodníci, kteří cestují do Prahy na jednání nebo na úřady, ale také klientela, která pokračuje návaznými lety po síti ČSA v Evropě nebo zámoří. Naopak cestu z Prahy do Ostravy letadly ČSA často volí zahraniční businessmani, jejichž firmy sídlí v průmyslových zónách na Ostravsku.
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

jen CSA?
ja
12. 12. 2006, 17:44

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená