FinExpert.e15.cz

ČSA nabízí novou službu – odbavení přes mobil

ČSA nabízí novou službu – odbavení přes mobil

České aerolinie spouští odbavení přes mobilní telefon. Novou službu mohou cestující využívat ve více než 20 destinacích včetně domovské Prahy, další budou postupně přibývat v průběhu letošního a příštího roku. Mobilní check-in Českých aerolinií lze využívat na chytrých telefonech s připojením k internetu. Služba je k dispozici v české, anglické, ruské a francouzské jazykové verzi.

Cestující Českých aerolinií využívající pravidelné linky společnosti z Prahy nebo z Abú Dhabi, Berlína, Bruselu, Budapešti, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Košic, Mnichova, Nice, Oděsy, Paříže, Říma, Soulu, Stockholmu, Bukurešti, Curychu, Kodaně, Tel Avivu, Varšavy či Štrasburku se mohou nově na svůj let odbavit přes mobilní telefon. Kromě standardního odbavení na přepážkách, na samoobslužných odbavovacích kioscích a internetu je mobilní check-in čtvrtý způsob odbavení na lety Českých aerolinií.

Čtyři způsoby

Odbavit se přes chytrý mobilní telefon lze 30 hodin před odletem, check-in je uzavřen 60 minut, u dálkových letů 90 minut před startem letadla. Po dokončení odbavovacího procesu si klienti mohou vybrat z několika možností doručení palubní vstupenky, a to v závislosti na typu mobilního telefonu a verze operačního systému:

  • Uložení v aplikaci Passbook – Pouze pro majitele iPhone s operačním systémem iOS6 a vyšším; palubní vstupenka je ve formátu pro mobilní odbavení a je k dispozici i offline.
  • Textovou zprávou – Cestující obdrží odkaz, na kterém si palubní vstupenku ve formátu pro mobilní odbavení stáhne do telefonu. Pokud telefon podporuje formát HTML5, lze palubní vstupenku uložit lokálně do přístroje a využívat offline.
  • E-mailem – Cestujícímu je palubní vstupenka zaslána e-mailem ve formátu odbavení přes internet.
  • Osobní vyzvednutí na letišti na odbavovací přepážce – Na některých letištích, např. v Oděse nebo Soulu je možné se odbavit přes mobilní telefon, nicméně tamní letiště zatím nepodporují formát palubní vstupenky pro mobilní odbavení.

Mobilní odbavení Českých aerolinií je možné využívat na všech chytrých telefonech s připojením k internetu bez ohledu na operační systém. Funguje jak v prostředí iOS, Android, Symbian, Windows Phone, BlackBerry OS a dalších na adrese: m.csa.cz. Pro jeho používání není potřebné do telefonu stahovat žádnou speciální aplikaci. Odkaz na mobilní check-in Českých aerolinií je nicméně již součástí nové verze mobilní aplikace pro systémy iOS a Android.

Další novinky v online službách Českých aerolinií

Kromě mobilního check-inu České aerolinie v uplynulých dnech spustily na svém webu novou online službu rezervování ubytování ve spolupráci s renomovaným světovým konsolidátorem Booking.com. Klienti Českých aerolinií si tak můžou na jednom místě, na adrese www.csa.cz nebo www.czechairlines.com, zakoupit letenku, vypůjčit auto a nově rezervovat ubytování ve více než 307 tisících hotelech, apartmánech a jiných ubytovacích zařízeních za výhodné ceny.

Další novinka Českých aerolinií je určena klientům, kteří si při nákupu letenky přes webové stránky společnosti zvykli na offline bankovní převod. České aerolinie nově umožňují tento typ platby používat při rezervaci letenky už pouhých 14 dnů před samotným odletem, a to jak na českém trhu, tak i v dalších zemích západní Evropy. Společnost tak zkrátila dobu, od kdy je možné tento platební nástroj využít o celý týden, z původních 21 dnů před odletem. Letenky rezervované méně než dva týdny před cestou je možné hradit online bankovním převodem nebo platební kartou s povolením internetových transakcí.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená