FinExpert.e15.cz

ČSA loni zajistily odbavení 60 procent cestujících i letadel na pražském letišti

Úsek pozemního provozu Českých aerolinií (ČSA), který zajišťuje handlingové služby na letišti v Praze, v loňském roce odbavil více než 50.000 vlastních i cizích letů. Odbavovací služby ČSA poskytly v Praze 5,3 milionu vlastních cestujících a 1,6 milionu zákazníků jiných dopravců. Na pražském letišti se tak ČSA v oblasti handlingu, tedy odbavení cestujících a letadel, podílely 60 procenty.

ČSA zajišťují odbavení jak vlastních letadel, tak i linek cizích leteckých dopravců operujících do Prahy. Převážně jde o významné evropské dopravce s pravidelnou přepravou. Mezi klienty handlingu ČSA jsou ale také menší letadla privátní klientely a speciální jednorázové  lety například cizích vládních představitelů nebo lety velkokapacitních nákladních letadel.

Mezi zákazníky ČSA patří jednak alianční partneři - členové aliance SkyTeam (Air France, KLM, Alitalia, Korean Airlines, Aeroflot),  ale i další společnosti například Swiss, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines, Malév, JAT, SAS, Finnair a řada jiných dopravců s pravidelným i nepravidelným provozem. Nejnovějším klientem handlingu ČSA je od prosince 2006 italská společnost Meridiana. 

Pozemní personál ČSA, který se podílí na odbavení cestujících i letadel, je průběžně proškolován v souladu s mezinárodními předpisy. „Důkladně proškolený personál a kvalitní pozemní vybavení splňující ta nejpřísnější kriteria jsou zárukou poskytování kvalitních handlingových služeb, které oceňují jak cestující ČSA, tak smluvní handlingoví partneři na letišti Praha,“ řekl viceprezident pro pozemní provoz Peter Jusko. Přesto ČSA neustále hledají možnost zlepšení. V poslední době například přistupují k uzavíraní dohod o záruce úrovně služeb, v nichž jsou definována veškerá kritéria a které obsahují nově také motivační složky. „Spokojenost našich cestujících i obchodních partnerů je naším prvořadým cílem,“ dodal Peter Jusko.

Pracovníci odbavení cestujících jsou v přímém kontaktu s klienty ve všech oblastech zákaznických služeb ČSA na letišti v Praze. Mimo jiné zajišťují vlastní odbavení cestujících i s jejich zavazadly na odbavovacích přepážkách. Ve VIP saloncích se starají o komfort cestujících letících v Business třídě. V odletových východech zodpovídají za včasný a bezpečný nástup cestujících. Pro cestující kteří Prahu využívají pouze jako přestupní stanici, poskytují potřebnou asistenci. V rámci nestandardních provozních situací zajišťují náhradní směrování za zrušené lety, ubytování v hotelech, popřípadě výplatu finančních kompenzací.

Při odbavení letadel jsou vždy respektovány a striktně dodržovány tři hlavní priority: bezpečnost, kvalita služeb a odlet letadla podle letového řádu. Od příletu až po samotný odlet letadla do určené destinace se o zajištění potřebných činností starají pracovníci přímo na odbavovací ploše. Při příletu zajišťují přistavení nástupního mostu nebo schodů a vyložení zavazadel. Před odletem se starají také o úklid letadla, plnění paliva podle požadavků kapitána, naložení zavazadel, zboží a pošty s ohledem na přesné vyvážení letadla, až po vytlačení letadla od nástupního východu. V zimních podmínkách zajistí bezpečné odstranění námrazy z povrchu letadel.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená