Česká spořitelna stanovila podmínky v pořadí páté emise hypotečních zástavních listů, kterou vydává v rámci svého dluhopisového programu. Úroková sazba je pevně stanovena na 3,60 % p.a. Celkový objem hypotečních zástavních listů vydávaných k 23. srpnu je 400 mil. Kč.
Hypoteční zástavní listy mají ISIN CZ0002000409 a splatnost v roce 2009. Jmenovitá hodnota jednoho hypotečního zástavního listu je 10 000 Kč. Emisní kurz hypotečních zástavních listů činí 98,75 %.Hypoteční zástavní listy jsou investicí s předem známým pevným úrokovým výnosem, který nepodléhá zdanění. Pátá emise byla obdobně jako předcházející emise přizpůsobena především distribuci na pobočkách české spořitelny.
Hypoteční zástavní listy budou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých hypotečních zástavních listů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést své hypoteční zástavní listy nebo některý z nich na jinou osobu.
Hypoteční zástavní listy páté emise je možné nakoupit ve velkých oblastních a v dalších vybraných pobočkách České spořitelny od 24. srpna 2004 za aktuální kurz v násobcích jednotkové ceny 10 000 Kč a poměrného úrokového výnosu. Další informace o emisi jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz.
Zdroj: ČS