FinExpert.e15.cz

ČS vybavila bankomaty zařízením proti skimmingu

Česká spořitelna vybavila již téměř 80 % z celkového počtu 1110 bankomatů speciálním systémem zabraňujícím kopírování karet (FDI).

Jde o zařízení, které bankomat účinně chrání proti instalaci nelegálních zařízení a znemožňuje okopírovat data z magnetického proužku. Zelený plastový nástavec se instaluje přímo na vstupní otvor pro kartu a jeho přesný vzhled si klienti mohou ověřit i na obrazovce bankomatu. V současné době chrání bezpečnostní nástavec více než 850 bankomatů České spořitelny. Dokončení instalace v celé bankomatové síti plánuje Česká spořitelna do konce letošního roku.

„Bezpečnost transakcí a služeb považujeme za zcela zásadní a věnujeme ji mimořádnou pozornost. Nástavec je dalším z mnoha opatření, kterými chráníme naše bankomaty“, uvedl Jiří Vajgl, vedoucí oddělení řízení sítě bankomatů České spořitelny.

Nástavec je z průhledného plastu s integrovaným hologramem. V zadní části ho prosvěcuje přerušované světlo indikátoru čtečky.

Klienti jsou o nástavci informováni také prostřednictvím tzv. bezpečností obrazovky na bankomatu, na které se v pravidelných časových intervalech objevuje nový fyzický vzhled vstupního otvoru pro kartu. „Lidé tedy lehce určí, zda je daný bankomat vybaven protiskimmovacím nástavcem, a dobře poznají, pokud by na bankomatu bylo nainstalováno něco navíc“, dodal Jiří Vajgl.

Česká spořitelna chrání klienty u svých bankomatů i řadou dalších bezpečnostních prvků. Díky softwarové úpravě se karta při vstupu do bankomatu pohybuje trhavě nebo přerušovaně, a právě tento pohyb eliminuje možnost podvodně načíst údaje z magnetického proužku. Všechny bankomaty ČS jsou navíc vybaveny čipovou technologií, která zpracovává informace pouze z čipu karty. K bezpečnosti bankomatů významně přispívá i fakt, že většina bankomatů České spořitelny je opatřena kamerovým systémem.

Proti vyloupení nebo ukradení bankomatů využívá Česká spořitelna metodu speciálního barviva, které při nedovolené manipulaci s bankomatem znehodnotí jeho obsah.

Klepněte pro větší obrázek

 

Zdroj: tisková zpráva ČS

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

problém je jinde
homer
15. 11. 2007, 08:53
Re: Obrázek - vtip
D
9. 11. 2007, 00:11
Obrázek - vtip
Petr Leitner
8. 11. 2007, 06:55

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená