FinExpert.e15.cz

ČS: Nový Osobní účet ČS Student: nejvariabilnější studentský účet na českém trhu

Také studenti mají od 16. února 2009 možnost sestavit si účet přesně podle svého. S novým Osobním účtem ČS Student mají k dispozici stejně širokou nabídku produktů a služeb jako majitelé standardního Osobního účtu ČS, tedy 13 volitelných služeb v produktech Standard, Plus a Speciál. Mohou si tak nastavit služby, které zatím nebyly studentům dostupné, jako např. Výběry z bankomatů ČS zdarma nebo Platby v rámci ČS či ČR zdarma. Od 15 let věku získají studenti mezinárodní embosované karty, nabídka debetních karet se celkově rozšířila, přibyly i prestižní zlaté debetní karty. Při platbě kartou u vybraných obchodníků mohou studenti využít až 15% slevu díky slevovému programu Partner. Od letošního února mají všichni majitelé Osobního účtu ČS také možnost sjednat Úrazové pojištění přímo k účtu. Benefitem pro studenty zůstává příspěvek na vedení ISIC karty ve výši 200 Kč ročně. Od 2. února 2009, kdy Česká spořitelna nový studentský účet začala testovat, sjednalo Osobní účet ČS Student už více než 6 000 klientů.

„Navázali jsme na úspěch Osobního účtu ČS a rozhodli se jeho nabídku rozšířit i pro studenty. Studentský účet zahrnuje věkově velmi různorodou skupinu klientů. Je jasné, že patnáctiletý středoškolák má jiný životní styl a jiné potřeby než osmadvacetiletý doktorand. Ustupujeme tedy od předdefinovaného balíčku a nabízíme účet, který je vůbec nejvariabilnějším studentským účtem na českém trhu,“ uvedl Petr Bobysud, ředitel odboru klientské segmenty České spořitelny.

Osobní účet ČS Student je poplatkově zvýhodněn - zcela zdarma si student vybere tři produkty z pásma Standard. Možnost dalšího cenového zvýhodnění představuje Program výhod ČS ve své studentské variantě. Pro získání slevy stačí pouze přistoupení k programu a jedna příchozí platba na Osobní účet ČS Student měsíčně (aktivní účet). Výše slevy se odvíjí buď podle sumy měsíčních příchozích transakcí na účet (kreditní obrat) nebo podle aktuální výše uložených i vypůjčených peněz v celé Finanční skupině České spořitelny (bilanční suma).

Program výhod České spořitelny Student - podmínky pro získání slevy

Kreditní obrat na účtu

nebo

Bilanční suma

Sleva

každý aktivní klient

každý aktivní klient

10 %

min. 5 tis. Kč

min. 60 tis. Kč

25 %

min. 10 tis. Kč

min. 100 tis. Kč

50 %

min. 15 tis. Kč

min. 200. Kč

75 %

min. 20 tis. Kč

min. 1 mil. Kč

100 %

Novinkou ke standardnímu i studentskému Osobního účtu ČS je úrazové pojištění sjednané jako volitelná služba přímo k účtu. Pojištění se vztahuje na případy úrazu s trvalými následky (jednorázová výplata až 300 tis. Kč) a pokrývá také náklady na pobyt v nemocnici a další výdaje spojené s léčením (denní odškodné až 300 Kč).

Studenti si mohou v rámci Osobního účtu ČS student sjednat kontokorent, k dispozici je dále i zvýhodněná Chytrá karta ČS pro studenty s prvním pásmem služeb zdarma. Úvěrový rámec ke kontokorentu a Chytré kartě ČS je pro studenty celkem až 40 000 Kč a poskytuje se bez ručitele.

Po dokončení studia účet nezaniká, je automaticky převeden na základní nastavení Osobního účtu České spořitelny. Naprostá většina studentů zůstává po skončení studia i nadále klienty České spořitelny.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená