FinExpert.e15.cz

ČS: každý klient může mít on-line přehled o zůstatku a pohybu na účtu

Informační zprávy o zůstatku na účtu si mohou nyní sjednat všichni klienti České spořitelny. Službu, která byla doposud dostupná pouze prostřednictvím SMS a pouze pro uživatele přímého bankovnictví, od 1. února 2008 Česká spořitelna rozšiřuje pro všechny svoje klienty a vedle SMS zprávy nabízí i možnost zaslání informace o zůstatku mailem.

Poplatek za jednu informační SMS zprávu bude od února činit 1,50 Kč, přičemž pro majitele Osobního účtu může být služba nadále zdarma, pokud si ji zvolí jako součást účtu.  E-mailová zpráva o zůstatku je zdarma  pro všechny klienty. Zdarma jsou nadále pro všechny klienty také tzv. „autorizační a konfirmační“ SMS zprávy, tedy zprávy s kódem transakcí pro přímé bankovnictví, nezbytným pro potvrzení každé transakce přes SERVIS 24 Internetbanking a SMS zprávy potvrzující provedení transakce.

„Informace o zůstatku je mezi našimi klienty žádaná. Rozhodli jsme se proto, že ji nabídneme i klientům, kteří nevyužívají přímé bankovnictví a že rozšíříme možnost informace vedle SMS zprávy také prostřednictvím mailu,“ řekl Martin Techman, ředitel úseku rozvoj obchodu.

Klienti si mohou službu „informace o zůstatku“ sjednat prostřednictvím přímého bankovnictví nebo v kterékoli pobočce České spořitelny. Informaci o zůstatku lze nastavit jako SMS nebo e-mailovou zprávu o denním zůstatku na účtu, nebo jako zprávu o každém pohybu na účtu. Způsob a podmínky pro zasílání informace o zůstatku prostřednictvím SMS nebo e-mailu je možné nastavit v aplikaci SERVIS 24 Internetbanking, SERVIS 24 Telebanking i v pobočce. Klienti tak mají možnost zvolit si výši zůstatku nebo velikost změny zůstatku, o které si přejí být informováni.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Klára Gajdušková        Kristýna Havligerová

Tisková mluvčí ČS       Firemní komunikace ČS

E-mail: kgajduskova@csas.cz E-mail: khavligerova@csas.cz

Tel.:     261 074 460    Tel.:     261 073 330   

Mobil: 606 633 879    Mobil: 724 602 113

Rok 2007 Česká spořitelna v číslech:

Přes 1 milion klientů využívá přímé bankovnictví České spořitelny; 2. banka v ČR v objemu aktiv (855 mld. Kč) při výši zisku (8,12 mld. Kč) v ČR;  ; 3 hlavní kanály přímého bankovnictví – SERVIS 24 (Telefon, Internet a GSM); 4 hlavní skupiny klientů - drobní klienti, malé a střední firmy, města a obce; a velké korporace; přes 5 milionu klientů - největší počet klientů v ČR; klienti mají 6 možností, jak obsluhovat svůj účet: osobně na pobočce, prostřednictvím sběrného boxu, přes telefon, internet, bankomat, mobilní telefon; kterémukoli z klientů je k dispozici 7 poboček v ČR otevřených 7 dní v týdnu (celkem má ČS 636 poboček) protože klienti ČS nejsou vázáni k jediné pobočce; v 8 evropských zemích (ČR, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Ukrajina) mohou klienti vybírat z bankomatu skupiny Erste za jednotný poplatek 6 Kč; 13 dceřiných společností pokrývajících komplexně finanční potřeby klientů; 14 hypotečních center pro komplexní servis v bydlení; 15 komerčních center pro klientelu malých a středních firem; 49 bankomatů v ČR pro nevidomé; více než 100 miliard Kč ve správě; více než 180 let tradice; 1107 bankomatů; 10 899 profesionálních zaměstnanců. Údaje k 30. září 2007. Finanční ukazatele jsou konsolidované, vypočtené podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví.

Česká spořitelna – Zodpovědný partner společnosti

Česká spořitelna udržuje a rozvíjí mecenášskou tradici, která stála u samého zrodu spořitelnictví před 180 lety. Podporuje charitativní neziskové společnosti a organizace, občanská sdružení, obecně prospěšné organizace, nadace a nadační fondy. V roce 2002 se stala zřizovatelem Nadace České spořitelny, jejímž účelem je podpora projektů v oblasti kultury, vzdělávání, vědy, veřejných a sociálních záležitostí, zdravotní péče, charity, komunálních aktivit, sportu a ekologie. Z prostředků nadace jsou finančními dary podporovány neziskové charitativní společnosti a sdružení, jako např. Charita Česká republika, Nadace VIA, humanitární sdružení Život 90 (zabývá se problematikou seniorů a aktivním životem ve stářím) a občanské sdružení Sananim (věnuje se prevenci a léčbě drogově závislých mladých lidí) dále Nadační fond Mamma, který se věnuje se problematice karcinomu prsu, či Nadace Terezy Maxové, podporující dětské domovy po celé České republice. Do charitativních aktivit zapojuje Česká spořitelna i svoje klienty. Od listopadu zahrnuje do věrnostního Bonus Programu, jehož prostřednictvím mohou klienti čerpat body na odměny za platby kartou, také možnost věnovat body na charitativní účely.

Erste Bank

Erste Bank patří s více než 50 000 zaměstnanci, kteří poskytují služby 16 mil. klientům ve více než 2.700 pobočkách v 8 zemích (ČR, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Ukrajina), mezi lídry finančních institucí ve středí Evropě. K 30. září 2007 dosáhla skupina Erste v objemu aktiv 201 mld. EUR, čistého zisku v hodnotě 838 mil. EUR a ROE 13,5 %.

 

Další článekcelkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Masakr
Bob Dylan
29. 11. 2007, 14:36
Masakr
Rafter
29. 11. 2007, 11:37

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená