FinExpert.e15.cz

C.S. Cargo podporuje satelitní mýtný systém

Největší logistická společnost v České republice, C.S. Cargo, podporuje snahy ministerstva dopravy o dobudování systému mýtného na bázi satelitní technologie. Pro přepravce je klíčové, aby technologie výběru mýta byla mezi jednotlivými evropskými státy, v nichž se mýto vybírá, pokud možno jednotná, a satelitní varianta tomuto požadavku lépe vyhovuje. C.S. Cargo vnímá současný postoj ministerstva dopravy jako vítanou změnu směrem ke koncepčnímu řízení přepravy a logistiky v ČR.

Plošné zpoplatnění silniční přepravy pomocí elektronického mýta považuje společnost C.S. Cargo, jako jeden z největších pozemních přepravců v ČR i v regionu, jako jediný spravedlivý systém, který solidárně zatěžuje všechny účastníky trhu. Pro významné přepravce představují však různé technologie používané pro výběr mýtného v různých zemích řadu komplikací, které by se sjednocením technologie daly odstranit. Je přitom evidentní, že budoucnost v Evropě patří systémům satelitním.

„Dalšímu růstu kamionové přepravy se neubráníme,“ říká předseda představenstva C.S. Carga ČR Tomáš Faller, „protože zboží se zkrátka přepravit musí a bez automobilové přepravy to nikdy zcela nepůjde.“ Proto je důležité vytvořit takové podmínky v oblasti legislativy i infrastruktury, aby provoz nákladních aut co nejméně zatěžoval životní prostředí a nekomplikoval osobní přepravu. To znamená vybudovat nová záchytná parkoviště pro kamiony a zesílit tlak na prosazení moderních vozů splňujících nejpřísnější ekologické normy EURO 5. „Přivítali bychom větší diferenciaci ve stanovení ceny mýta za kilometr podle toho, jaké ekologické normy auto splňuje,“ vysvětluje Tomáš Faller.
Společnost C.S. CARGO disponuje novými auty splňujícími přísné ekologické normy.  „Naším zájmem je, aby veškeré naše vozy splňovaly normy EURO 5,“ dodává Faller.

Celková flotila vozů v rámci skupiny C.S. Cargo čítá více než 1200 vozidel, přičemž všechna odpovídají přísným evropským ekologickým normám EURO3 a EURO5. Společnost C.S.Cargo disponuje všemi druhy vozidel od jednopaletových až po velkoobjemové soupravy. Přepravu realizuje po území ČR i celé Evropě všemi druhy dopravy: silniční, leteckou, kontejnerovou, říční, námořní a železniční. V České republice provozuje C.S. Cargo  25 poboček, na Slovensku 3 pobočky.

Skupina C.S. Cargo je organizována jako holding, jehož mateřská společnost je registrována v Nizozemí (C.S. Cargo Holding, N.V.). Mateřská firma přímo řídí provozní společnosti operující v České republice (C.S. Cargo, a. s., a dceřiné společnosti Truck Point, a. s., a ČSAD Jičín, a. s.), na Slovensku (C.S. Cargo Slovakia, a. s.) a v Rusku (C.S. Cargo, Ltd.). Stoprocentním vlastníkem holdingu je finanční skupina Trifid International, N.V., která je vlastněna rovným dílem dvěma fyzickými osobami – Markem Lehečkou a Petrem Zvěřinským – a dále novým akcionářem, společností HVB Capital z bankovní skupiny UniCredit Group.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená