FinExpert.e15.cz

CRIF Decision Solutions: Experti na úvěry radí českým bankám

Italská společnost CRIF Decision Solutions, zabývající se vývojem systémů pro podporu rozhodování, otevřela v Praze svou pobočku pro oblast střední a východní Evropy. Nově sestavený tým expertů podporuje bankovní a finanční instituce v oblasti řízení úvěrových rizik. Společnost tak reaguje zejména na prudký růst trhu spotřebních úvěrů v zemích tohoto regionu. Slavnostní otevření nové kanceláře se uskutečnilo v rámci odborné konference Decision Solutions Forum – Central & Eastern Europe 2006, která probíhá v Praze tento týden. Skupina CRIF již v České republice působí prostřednictvím společnosti CCB – Czech Credit Bureau, která zde organizuje úvěrové registry BRKI a NRKI a dodává ekonomická hodnocení různých subjektů.

“V době rapidního nárůstu takřka všech typů úvěrů se chceme otevřením nové pobočky více přiblížit našim zákazníkům z České republiky a z dalších nových členských států Evropské unie. V tomto kroku vidíme rovněž příležitost pro náš další rozvoj a upevnění pozice na místních trzích,“ řekl Aldo Bruschi, Offering Director italské společnosti CRIF Decision Solutions. Právě Bruschi bude mít novou pobočku i navazující operace ve střední a východní Evropě na starost.

Tým expertů, který v Praze vznikl, radí bankám a dalším finančním institucím v oblasti systémů pro podporu rozhodování při řízení úvěrových rizik. Jedná se o systémy, které svým uživatelům, zejména manažerům, pomáhají prostřednictvím rychlých výpočtů s vyčíslením rizik všech možných variant při rozhodování. Tým čerpá nejen z know-how společnosti CCB, ale i ze svých zkušeností z trhů, kde již v této oblasti úspěšně fungují velmi pokročilé modely.

Pražská pobočka byla slavnostně otevřena v rámci mezinárodního fóra Decision Solutions Forum – Central & Eastern Europe 2006, které probíhá v Praze od 9. do 10. listopadu. Na fóru budou představeny i případové studie úspěšných projektů realizovaných v některých významných bankách nebo finančních institucích.

Společnost CRIF Decision Solutions, která se specializuje na vývoj systémů pro podporu rozhodování v oblasti řízení úvěrových rizik a strategického marketingu, je členem italské skupiny CRIF. Ta již v České republice působí prostřednictvím společnosti CCB – Czech Credit Bureau, která zde organizuje bankovní a nebankovní úvěrové registry a dodává ekonomická hodnocení různých subjektů jako jsou malé a střední podniky, municipality nebo bytová družstva. Tým expertů tak současně funguje jako podpora této společnosti i organizátorů úvěrových registrů spadajících pod CRIF v ostatních zemích.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená