FinExpert.e15.cz

CREDITINFO SOLUTIONS: „Systém sledování vazeb“ v nové verzi přináší významné změny aneb jaké máte SSV Score?

Společnost Creditinfo Solutions, s.r.o. dnes představila novinky ve svém ojedinělém Systému sledování vazeb, který obsahuje přes 5 000 000 primárních vazeb, v nové verzi umožňuje prohledávat aktuálně 40 různých zdrojů a výslednou hvězdicovou strukturu lze uživatelsky upravovat. Mezi nejvýznamnější novinky patří modul SSV Score, jenž podle dané metodiky jednoznačně ohodnocuje vyhledávané subjekty.  

Systém sledování vazeb (SSV) je unikátní nástroj pro efektivní zobrazení vztahů a vazeb mezi společnostmi, statutárními zástupci a dalšími ekonomicky aktivními subjekty jako jsou živnostníci, správcové konkurzní podstaty, apod. Zároveň sleduje, zda není daný subjekt či jiný z jeho okolí v konkurzu, návrhu na konkurz, likvidaci, exekuci, vyrovnání, případně zda není evidován v některé z dlužnických databází.

Za uplynulý půlrok došlo k významným změnám ve funkčnosti systému. V oblasti dat se jedná především o rozšíření počtu monitorovaných informací, který se po doplnění 3 nových dlužnických databází zvýšil na 40 primárních zdrojů v České republice. Zároveň došlo k doplnění téměř 2 milionů záznamů o živnostnících. Nová verze SSV obsahuje možnost připojení slovenské verze SSV (která byla spuštěna v dubnu 2006). Uživatelé tak mohou sledovat vazby včetně negativních statusů, a to rovnou napojením z českých grafů (například v případě slovenského společníka). Právě pohled na zahraniční subjekty a jejich okolí je dnes velmi často bez jakýchkoliv relevantních informací při hodnocení subjektů opomíjen. Vzhledem k tomu, že SSV sleduje data historicky, přibyly v nové verzi možnosti tyto data efektivněji prohlížet. Nyní se u subjektu vyskytuje v závorce i jeho předchozí název(vy) a v jeho detailu pak i předchozí adresy ve strukturované podobě. Doplněna byla i nová sekce „Sbírka listin“ - v detailu subjektu je dostupná záložka, která obsahuje komplexní přehled o dokumentech uložených na sbírce listin.

Nejvýznamnější novinkou pro risk manažery a analytiky je SSV Score – statisticky vyvinutý model pro automatizovanou podporu hodnocení.  Jedná se o statisticky vyvinutou scorecard nad daty SSV. Součástí výsledného automaticky počítaného score u daného subjektu (právnické osoby) je ukazatel „Probability of default“, který stanovuje pravděpodobnost defaultu (bankrotu, nesplácení) daného subjektu. Hodnocení se aplikuje jak na podniky, tak na celá odvětví (celkem 12). Vypočtené score je vždy uloženo v rámci aktualizace subjektu, tj.  aktualizované neméně 1 x 90 dnů. Aktuálně je SSV Score rozloženo do 10ti hodnotících tříd a zatím využívá pouze nefinanční data.
SSV Score lze napojit na interní rozhodovací procesy, čímž dojde k jejich urychlení. Vzhledem k tomu, že bude poskytována jednoznačná aktualizovaná hodnota, je nutné v systému pouze nastavit její hranice.

Dalším významným modulem je Monitoring událostí nabízející možnost tvorby vlastního portfolia subjektů a sledování změn, která u nich za dané období nastanou (negativní statusy, změny základního jmění, statutářů, změna základního kapitálu apod.) Přehledy lze vybírat dle časového období, vybraných subjektů nebo vybraných typů událostí. Uživatelé si mohou ukládat a spravovat vlastní portfolia subjektů a v případě výskytu vybraných událostí je zasílána informační zpráva. Tím si může uživatel SSV zajistit pravidelný, automatizovaný monitoring svých klientů a být okamžitě systémem informován v případě výskytu negativní „varovné“ události u svého klienta.

Modul Monitoring má tak mnoho podob použití, mezi hlavní však patří „systém včasné výstrahy“ při vzniku negativní události (konkurz, likvidace), dále pravidelný monitoring klientů (kontrola událostí evidovaných u portfolia subjektů), nebo hledání obchodních příležitostí na základě evidovaných změn (např. změna statutářů, změna právní struktury). Kromě toho lze použít SSV Monitoring pro rychlý přístup k informacím o „vlastních subjektech“.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená