FinExpert.e15.cz

ČR a Estonsko nejrychlejší, tvrdí IDC

Praktické kroky přišly zpravidla později, než oficiální liberalizace trhů * Nový portál o integraci s EU

Opožděné zavádění předvolby operátora, uvolnění místní smyčky a reálných propojovacích poplatků, podle nejnovější studie společnosti IDC způsobilo na mnoha trzích pomalý rozvoj konkurence. Ze 16 zemí obsažených ve studii Central and Eastern Europe Telecommunications Regulation, 11 formálně otevřelo své telekomunikační trhy, včetně všech kandidátských zemí Evropské unie. Další tři státy zamýšlejí liberalizaci v následujících třech letech. Pouze Albánie a Bosna a Hercegovina nemají jasné plány. Estonsko a ČR nejrychleji přijímaly takováto pravidla, která se převážně shodují se směrnicemi EU. Ale i na těchto dvou trzích rozhodující regulační opatření přišla později, než oficiální liberalizace. 

České radiokomunikace rozšířily portfolio svých služeb o bezplatné připojení k internetu prostřednictvím telefonní linky zákazníka. Bluetone Internet Free je prioritně určen domácnostem, domácím kancelářím a malým firmám. Nabízí neomezené připojení k Internetu prostřednictvím analogového modemu s rychlostí až 56 kb/s nebo přes ISDN linku s kapacitou až 128 kb/s.

Tiscali hledání nabízí databázi středních a větších firem na adrese http://firmy.tiscali.cz. Umožňuje vyhledávání podle názvu firmy, regionu a předmětu podnikání. Databáze v současné době obsahuje informace o 28 500 firmách.

Společnost PricewaterhouseCoopers vytvořila portál www.pwc.com/euaccession, který obsahuje informace související s rozšířením EU včetně nejnovějšího legislativního vývoje, očekávaných změn v daňové oblasti, školení, publikací a článků a také odkazů na další zdroje stránky o rozšíření EU pro jednotlivé země.

Internetový obchod Vltava.cz (www.vltava.cz) otevřel svým zákazníkům nové oddělení zaměřené na prodej stolních her (http://stolnihry.vltava.cz). Jde o u nás zatím nedoceněné moderní společenské hry pro dospělé nebo rodiny se staršími dětmi. Nabízené hry většinou obsahují příběh a zápletku zasazenou do konkrétního prostředí ze současnosti nebo minulosti a je jen na hráčích, jak budou ve hře postupovat. Prvek náhody v nich  není dominantní.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená