FinExpert.e15.cz

ČPP: již 1 milion smluv a s nárůstem více než 14 pct dvakrát rychlejší než trh

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) dosáhla v uplynulých dnech významného úspěchu mezi poskytovateli finančních služeb na českém trhu. V návaznosti na růst předepsaného pojistného ČPP oznamuje překonání důležité hranice – celkový počet smluv přesáhl 1 milion kusů. 

Česká podnikatelská pojišťovna předepsala za tři čtvrtletí letošního roku pojistné v celkové výši 3,54 mld. Kč, což je o 14,3 pct více než ve stejném období loni. ČPP tak dvojnásobně překročila meziroční růst trhu, který podle výsledků zveřejněných Českou asociací pojišťoven dosáhl 7 pct. Podle mezinárodních účetních standardů dosáhl zisk společnosti před zdaněním 210 mil. Kč. 

Předpis pojistného zaznamenal nejvýraznější dynamiku u životního pojištění - o 38,8 pct (celý trh o 11,4 pct) - na hodnotu přesahující 891 mil. Kč. V segmentu neživotního pojištění vzrostlo pojistné meziročně o 7,9 pct (celý trh o 4,3 pct) na částku více než 2 644 mil. Kč. Nejúspěšnějším segmentem neživotního pojištění, s nárůstem o 34,3 pct, bylo tentokrát pojištění majetku a odpovědnosti občanů. Úrazové pojištění vzrostlo o 24,1 pct. 

ČPP současně zveřejňuje informaci potvrzující progresivní růst společnosti. V současné době pojišťovna eviduje ve své databázi již více než 1milion ks smluv. Na překonání této významné hranice se největší měrou podílí kmen povinného ručení. Mimořádný úspěch v této oblasti představuje meziroční navýšení o více než 80 tisíc smluv s nárůstem předepsaného pojistného na 1 815 mil. Kč. Podle počtu pojištěných vozidel zaujímá ČPP pozici třetího největšího poskytovatele povinného ručení.  

Dosažené úspěchy jsou výsledkem změn, k nimž ČPP přistoupila v zájmu zkvalitňování poskytovaných služeb a péče o klienty. Současná produktová nabídka pojišťovny obsahuje výběr z celé řady možností životního i neživotního pojištění. Těmito skvělými výsledky ČPP potvrzuje, že má své pevné místo mezi největšími pojišťovnami na českém trhu.

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená