FinExpert.e15.cz

ČPOJ: O Dynamik je velký zájem

Životní pojištění České pojišťovny DYNAMIK, které je na trhu od března roku 2003, uzavřelo již 750 tisíc klientů v České republice. Tím jubilejním, třičtvrtěmiliontým, pojištěným je 31letý stavař z Příbramska. Pojistnou smlouvu s letošním datem má pak doma dalších více než  260 tisíc Čechů od 15 do 60 let.

„Průměrný věk lidí, kteří si toto životní pojištění sjednávají, je 36 let a častěji jsou pojištěnými muži. Je jich 54 procent, zatímco žen 46 procent, “ uvádí Milan Novotný, ředitel odboru analýz životního pojištění České pojišťovny. „Z našich zjištění vyplývá také to, že na svoji pojistnou ochranu čím dál častěji myslí mladí lidé. Například ve věku 18 let uzavřelo Dynamik již 27 tisíc mladíků a 25 tisíc dívek.“

Roční částka, kterou jsou klienti ochotni do svého životního pojištění investovat, je v průměru kolem 6100 Kč, včetně úrazového připojištění, které má v rámci své smlouvy na Dynamik uzavřeno
92 procent pojištěných. A pokud klienti využili u Dynamiku mimořádného vkladu, tak jeho průměrná výše byla 27 tisíc korun. „Od vstupního věku pojištěných se odvíjí také průměrná pojistná doba. Nejčastější je v rozmezí 14 až 20 let. Právě proto, že životní pojištění je během na dlouhou trať, zajímavý je také dlouhodobý dopad úspor na daních. Od daňového základu si může pojištěný uplatnit odpočet až do výše dvanácti tisíc ročně,“ dodává ředitel Milan Novotný.

Klienti si Dynamik vybírají za svého partnera pro dlouhodobou pojistnou ochranu zejména proto, že umí kombinovat rozsáhlou nabídku pojištění s výhodným spořením. Dokáže se přizpůsobit aktuálním možnostem, potřebám a situaci pojištěného. V průběhu doby pojištění totiž jeho majitelé mohou měnit jak různé typy pojištění, celkovou pojistnou částku, tak také celkové rozložení placeného pojistného.

Dynamik se loni stal nejoblíbenějším finančním produktem v České republice v soutěži Zlatá koruna, v soutěži Životní pojištění roku 2005 byl letos vyhodnocen jako nejlepší kapitálové životní pojištění. V současnosti je vůbec nejprodávanějším produktem životního pojištění na českém pojistném trhu.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená