FinExpert.e15.cz

ČP: Nejméně 1 500 klientů na Moravě postižených povodněmi

Praha (25. srpna 2005) – Z povodní, které 24. srpna zcela nečekaně zasáhly severovýchod Moravy, bude Česká pojišťovna likvidovat nejméně 1 500 škod postižených klientů. Ti jsou zejména z okresů Karviná a Frýdek - Místek, kde byla povodňová situace nejhorší.

V okrese Frýdek - Místek napáchala největší škody voda rozlitá z říčních toků spolu se splaveninami orné půdy z polí, takže došlo k zatopení sklepů vodou a bahnem. Dalšími postiženými nemovitostmi byly rodinné domky v okolí Žermanic, zejména Žermanické přehrady, v Třinci a Tošanovicích. V okolí Ropice pak bylo zatopeno na komunikacích několik vozidel. 

V okrese Karviná byla nejhorší situace v okolí Českého Těšína, na místních komunikacích stál nejméně metr vody, zaplavena byla část města a v přilehlých obcích hlavně zahrady a sklepy, z nichž se odčerpávala voda. Další škody byly hlášeny z chatařská kolonie v Těrlicku-Hradišti, Petrovic, Stonavy a dalších míst.

Po prvních prohlídkách mobilní technici České pojišťovny zjistili, že nejde pouze o zatopené sklepy, ale očekávají i škody s vyšším plněním u nepodsklepených domů a tam, kde voda zatopila jejich přízemí. Práce mobilních techniků je dosud ještě na mnoha místech komplikována špatnou dopravní dostupností některých lokalit.

Klienti České pojišťovny jsou však poučeni operátory Klientského servisu, kam začínají postupně hlásit své škody. Mohou tedy začít s úklidem naplavenin a zachraňováním věcí, aby nedocházelo ke zvětšení rozsahu škod. Poškozené věci doporučují likvidátoři ponechat, pokud je to možné, stranou na jednom místě, aby je bylo možné následně zdokumentovat. Pokud se jedná o věci, které nelze z jejich povahy uchovat, jako například potraviny, mohou klienti provést vlastní fotodokumentaci, kterou pak předají pracovníkovi ČP. Ideální je také pořídit písemné seznamy všech poškozených věcí s uvedením jejich pořizovací ceny a stáří. Mobilní technici, kteří se pohybují v postižených územích, dostávají informace o nahlášených pojistných událostech a neprodleně budou poškozené klienty kontaktovat.

Pokud počasí znovu nepohrozí, měla by Česká pojišťovna z letošní největší letní záplavy vyplatit svým klientům na Moravě kolem 50 milionů korun, v Čechách pak do 10 milionů korun.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená