FinExpert.e15.cz

ČP INVEST: Jak vydělat, i když trhy klesají?

Kapitálové trhy procházejí těžkým obdobím.

Poklesy akciových trhů se ze Spojených států rozšířily do celého světa a mnoho investorů propadlo depresi. Pátek však ukázal akciové trhy úplně v jiném světle. Po pozitivních zprávách o změnách v regulaci kapitálových trhů se akcie vydaly vzhůru a některé z nich rostly dokonce o desítky procent za jediný den! Nabízí se tedy otázka - jak investovat v době extrémní nejistoty na kapitálových trzích?

„Kolísavost finančních trhů je opravdu zarážející. Jeden den se přerušuje obchodování na burze kvůli ztrátám a druhý den se naopak musí pozastavit kvůli příliš prudkému růstu,“ říká Martin Viktora ze společnosti ČP INVEST. Ovšem i v období nejistoty je možné najít zajímavé investiční příležitosti, které nabízejí nejen příležitost vydělat, když trhy rostou, ale i když trhy stagnují či dokonce se prohlubuje jejich pokles.

ČP INVEST přichází ve svém novém zajištěném fondu s unikátním konceptem investiční strategie. Tento fond může vydělat deset, pět nebo alespoň jedno procento každý rok, a to podle vývoje akciových trhů.

Klepněte pro větší obrázek
4. Zajištěný fond ČP INVEST se opírá zejména o státní dluhopisy (cca 90% portfolia fondu) a svůj výnos odvozuje od výnosu akcií 15 světově významných společností se silnou globální značkou (např. Canon, Toyota, Nestle, Pepsico, Johnson&Johnson). Svou konstrukcí umožňuje investorům dosáhnout zajímavých výnosů i v případě nečekaného propadu akcií těchto firem. Podílníci fondu mají zajištěn minimální výnos 6 % za 6 let, maximální výnos fondu je 60 %. O jednou dosažený výnos klienti nemohou přijít, protože fond své roční výnosy uzamyká. Zároveň je pokryto i měnové riziko, takže investoři nejsou vystaveni turbulencím kurzů měn.

Portfolio akciového koše tvoří akcie velkých světových firem (tzv. „blue chips“), které mají dlouholetou historii. Velikost těchto firem a jejich finanční stabilita je předpokladem dosahování zisků i v dobách nepříznivé ekonomické situace. Velké nadnárodní společnosti totiž dokážou díky značnému tržnímu podílu a síle značky vykrýt krátkodobé výkyvy trhu.

„4. Zajištěný fond ČP INVEST je zajímavým řešením pro všechny investory, které zklamal dosavadní vývoj jejich investice u kteréhokoliv konkurenčního fondu. Snažíme se investorům ulehčit jejich současnou situaci, a proto 4. Zajištěný fond nabízíme v rámci speciální akce první měsíc upisovacího období, tj. do 17.10.2008, s nulovým vstupním poplatkem, aniž bychom však snižovali obvyklé odměny pro distributory,“ dodává Martin Viktora.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená