FinExpert.e15.cz

Contactel proti vyššímu DPH

Jak chce Contactel snížit dopad zvýšení DPH

Představitelé společnosti Contactel, poskytovatele telekomunikačních služeb, si uvědomují, že případné zvýšení daně z přidané hodnoty z 5% na 22% může vést k podstatnému zdražení telekomunikačních služeb.

Jenom konkurence nestačí
„Rozhodnutí vlády a parlamentu o zvýšení DPH bude znamenat vyšší ceny telekomunikačních služeb zejména pro domácnosti. Je zjevné, že provozovatelé telekomunikačních služeb nebudou schopni absorbovat dopad této změny, a obáváme se, že velkou část jeho důsledku ponese zákazník,“ říká Michal Čupa, generální ředitel Contactelu. Problém vyšší sazby DPH byl indikován již dříve, ale vláda zároveň předpokládala, že jej odstraní rozvinutá konkurence. Plnému rozvoji konkurence však i nadále brání řada dosud neodstraněných překážek.

Pryč s kreditem
V oblasti hlasových služeb požadujeme odstranění volných kreditů v tarifech Českého Telecomu, které bezdůvodně zdražují měsíční paušál. Je nelogické, aby Český Telecom účtoval měsíční paušál včetně volného kreditu a konkurenční provozovatel hovorné. Jediný účet by mohl snížit cenu měsíčního paušálu o 8–10 % a navíc by zákazník nebyl nepřiměřeně a nelogicky zatěžován placením dvou účtů.

Internet to taky odnese
Zvýšení sazby DPH by se kromě hlasových služeb samozřejmě dotklo i připojení k internetu. Toto zvýšení by mohlo být kompenzováno zavedením pevného měsíčního paušálu za vytáčený přístup k internetu. Úsilí Contactelu v této oblasti však dlouhodobě naráží na silný odpor Českého Telecomu, který zatím nepředložil přijatelný návrh paušálního modelu připojení. K tomuto kroku jej přitom zavazuje rozhodnutí Řídícího výboru internetového fóra, jehož je sám členem.

Cílem Contactelu je zmírnit dopady na koncové zákazníky, a proto bude usilovat o vytvoření širší iniciativy na půdě APVTS a České asociace kompetitivních komunikací, a rovněž zahájí dialog s regulátorem a antimonopolním úřadem.

Zdroj: TZ Contactelu

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Je potřeba zrušit Český Telecom ...
O L I N
20. 6. 2003, 15:34

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená