FinExpert.e15.cz

Conseq začal nabízet doplňkové penzijní spoření ve vlastních penzijních fondech

Praha, 3. ledna 2013 

Conseq penzijní společnost, a. s., obdržela od ČNB k 31. 12. 2012 všechna potřebná povolení k prodeji penzijních fondů, a začala tak 2. 1. 2013 nabízet všech pět penzijních fondů doplňkového penzijního spoření. Conseq Investment Management, a. s., největší nezávislý investiční manager v České republice, tak bude spravovat i nově schválené penzijní fondy vlastní penzijní společnosti, která jako jediná nepatří mezi nadnárodní finanční skupiny.

Přehled fondů Conseq penzijní společnosti, a. s.:

1. Conseq globální akciový účastnický fond
2. Conseq povinný konzervativní fond
3. Conseq státních dluhopisů 2023 účastnický fond
4. Conseq státních dluhopisů 2033 účastnický fond
5. Conseq dluhopisový účastnický fond


Conseq díky těmto pěti fondům bude nabízet klientům celou škálu investičních strategií od nejkonzervativnějších fondů státních dluhopisů až po nejdynamičtější fondy akciové. „Jsme rádi, že již v prvních dnech nového roku můžeme klientům představit naši připravovanou nabídku. A máme pro ně přichystané i malé překvapení. Z investičních strategií budeme na základě profilu klienta vytvářet i individualizované penzijní plány,“ komentuje spuštění penzijní společnosti ředitel prodeje Conseq Investment Management a. s., Richard Siuda. „Takové řešení na míru ve spojení s možností lepšího zhodnocení, oproti například dřívějšímu penzijnímu připojištění, totiž představuje velice atraktivní podobu spoření na penzi,“ říká Richard Siuda.

Hlavní charakteristikou nabídky Consequ bude široká diverzifikace, vyhledávání investičních příležitostí po celém světě a zaměření se na výnos v české koruně. Klienti budou mít také možnost využívat programy životního cyklu, které jsou u dlouhodobého pravidelného investování stále oblíbenější.

Conseq začátkem roku rovněž začíná se školením své distributorské sítě. Conseq bude i v oblasti penzijního připojištění spolupracovat s nezávislými distribučními partnery, kteří již dnes mají ve svém produktovém portfoliu programy pravidelných investic Consequ, znají jeho administrativní postupy a systémy a spolupráce s nimi se dlouhodobě osvědčila. „Očekávám, že si podobně jako v oblasti investování do podílových fondů brzy vybudujeme poměrně silnou a stabilní pozici i v oblasti penzijního připojištění,“ předpokládá budoucí vývoj Richard Siuda.

Conseq se svoji nabídku penzijních fondů chystá podpořit reklamní kampaní na internetu a na jaře plánuje i menší billboardovou kampaň. Nejvíce však chce podpořit právě svoji distrubuční síť. „Podpora spolupráce našich nezávislých distribučních partnerů se nám v minulosti nejvíce osvědčila, a tak v oblasti propagace hodláme nejvíce investovat právě do přímého prodeje,“ dodáva Siuda.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená