FinExpert.e15.cz

Commerzbank významně rozšiřuje své aktivity v Praze

Praha, 2. června 2016

Commerzbank spojí činnosti dokumentárních obchodů a záruk pro Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko a Švýcarsko v operačním centru Trade Service Hub. Při volbě místa se Praha prosadila díky velmi dobrým rámcovým podmínkám. Rozhodující byla existence plně funkční a dlouhá léta etablované pobočky a týmu pracovníků v oblasti financí v regionu. „Díky mezinárodnímu prostředí v pražské pobočce je pro nás snadné najít a získat nové pracovníky s odpovídajícím know-how a nezbytnými jazykovými znalostmi,“ řekl Michael Krüger, Country CEO Commerzbank pro Českou republiku a Slovensko. 

„Naši klienti budou mít v budoucnu vedle svého lokálního poradce v příslušné zemi i odborného specialistu v Praze. Doklady mohou dodat tak, jak jsou zvyklí, prostřednictvím pobočky Commerzbank v daném místě. Pro každou zemi jsme navíc zřídili lokální Hotline, která klienta spojí za místní poplatky s experty v Praze,“ vysvětlil Michael Krüger.

Pražská pobočka se opírá o zkušenosti s projektem Group Finance Eurohub, který zahájil svou činnost již na konci roku 2015. Cílem projektu bylo sloučit činnosti v oblasti financí z různých evropských lokalit banky, především z Londýna a Lucemburska. Finanční aktivity banky budou ještě transparentnější a banka tak bude moci využít vzniklé synergie. V rámci Eurohub dojde k podstatnému navýšení počtu pracovních míst. Již bylo do Prahy převedeno 20 pozic ze západní Evropy. Projekt bude pokračovat až do roku 2017.

Na podzim 2015 navíc Commerzbank převedla 159 zaměstnanců IT divize do nově založené společnosti koncernu Commerz Systems GmbH. Ta má na starosti vývoj aplikací, testování a provoz komplexních bankovních uživatelských programů. Výrazný růst Commerz Systems GmbH očekává Commerzbank i v roce 2016. 

„Rok 2015 přinesl pražské pobočce také pozitivní výsledky v produktových oblastech. Došlo k nárůstu výnosů z poplatků a provizí primárně v oblasti Trade Finance, v domácím i zahraničním platebním styku a v oblasti záruk. Díky nízké úrovni úroků, stejně jako rostoucí ekonomice, trvala i v roce 2015 zvýšená poptávka po akvizičních a investičních úvěrech,“ přibližuje Michael Krüger hospodářské výsledky Commerzbank za rok 2015. Kvalita úvěrového portfolia pražské pobočky zůstává i nadále vysoká. O tom podle Michaela Krügera svědčí nízký podíl úvěrů v selhání na celkovém úvěrovém portfoliu, který k 31. 12. 2015 činil 5,6 %. 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená