FinExpert.e15.cz

COMMERZBANK: Dozorčí rada souhlasí s předčasným dokončením akvizice Dresdner Bank

  • Urychlená akvizice vedla ke změnám v orgánech Dresdner Bank
  • Blessing: „Urychlíme tak přípravu intergrace.“

Dozorčí rada Commerzbank odsouhlasila 10. prosince 2008 na svém mimořádném zasedání urychlené dokončení akvizice Dresdner Bank. „Urychlíme tak přípravu integrace a dosáhneme tím etapové cíle pro rok 2008, řekl Martin Blessing, předseda představenstva Commerzbank. 27. listopadu se Commerzbank a Allianz dohodly, že posunou dokončení akvizice Dresdner Bank z poloviny roku 2009 na jeho začátek. Původní dohoda z konce srpna předpokládala, že 60% Dresdner Bank získá Commerzbank v lednu 2009 a zbývajících 40% na ni přejde později. Souhlas příslušných antimonopolních a regulatorních orgánů bude k dispozici v lednu 2009.

S urychlenou akvizicí souvisí i změny v představenstvu Dresdner Bank. Herbert Walter si přeje rychlý a snadný přechod. Požádal dozorčí radu Dresdner Bank, aby ho uvolnila z pozice předsedy představenstva Dresdner Bank okamžikem nabytí kontrolního podílu. Zároveň požádal dozorčí radu Commerzbank, aby upustila od záměru začlenit ho mezi členy představenstva Commerzbank. Blessing: "Commerzbank děkuje panu Walterovi za jeho vysokou angažovanost a příkladné nasazení při přípravě integrace a také za to, že nám bude k dispozici až do úplného ukončení akvizice."

Dozorčí radě Dresdner Bank má být na jejím zasedání 22. prosince navrženo, aby jmenovala Martina Blessinga předsedou představenstva Dresdner Bank s účinností ode dne nabytí kontrolního podílu. Zároveň jí bude navrženo, aby přijala usnesení o přistoupení pánů Markuse Beumera a Achima Kassowa do představenstva Dresdner Bank. Pan Beumer je v Commerzbank odpovědný za středně velké firmy (SME), pan Kassow má na starosti segment privátní klientely.

Již na svém zasedání 27. listopadu povolala dozorčí rada Dresdner Bank tři členy představenstva Commerzbank do představenstva Dresdner Bank. Frank Annuscheit bude COO a povede oblast Banking Services . Risk Management převezme Wolfgang Hartmann. Michael Reuther povede oblast Investment Banking. Tři noví členové představenstva, jakož i tři nově povolaní členové představenstva Dresdner Bank mají vykonávat mandát až do úplného dokončení akvizice Dresdner Bank v březnu 2009. Všichni zůstanou i nadále ve svých funkcích členů představenstva Commerzbank.

Vedle Herberta Waltera a Stefana Jentzsche opustí představenstvo Dresdner Bank jeho další členové Andreas Georgi a Franz Herrlein v okamžiku, kdy Commerzbank získá kontrolní podíl v Dresdner Bank. Tímto krokem bude představenstvo Dresdner Bank působit v následujícím složení: Frank Annuscheit, Markus Beumer, Martin Blessing (předseda), Wolfgang Hartmann, Achim Kassow, Wulf Meier, Andree Moschner, Michael Reuther, Klaus Rosenfeld a Friedrich Wöbking.

Také v dozorčí radě Dresdner Bank nastanou dokončením akvizice změny. Klaus-Peter Müller, předseda dozorčí rady Commerzbank, bude až do rozpuštění dozorčí rady Dresdner Bank jejím předsedou.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená