FinExpert.e15.cz

Coface přináší nový nástroj hodnocení společností

Coface Central Europe vyvinul nový model ratingu společností ve Střední a Východní Evropě – @rating score. Tento analytický nástroj udává statisticky vypočítanou pravděpodobnost, s jakou dojde v následujících dvanácti měsících k selhání společnosti plnit své závazky. Pravděpodobnost selhání společnosti je vyčíslována ve stupnici 1-10. Výpočet přitom zohledňuje specifickou situaci v jednotlivých zemích a vedle ekonomických údajů vychází i z takzvaných měkkých dat o společnostech a odlišné pravděpodobnosti selhání velkých společností oproti malým a středním. @rating score má přibližně trojnásobně lepší úspěšnost v předpovídání selhání společností, než běžné doposud dostupné hodnotící modely. Při jeho vývoji experti z Coface zohlednili všechna kritéria Basel II. Zpočátku bude @rating score nabízen klientům v České republice, Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku a Slovinsku. Následně bude zpřístupněn i v dalších zemích regionu.

Již déle než 15 let je Coface Central Europe jedničkou v oboru poskytování informací o společnostech ve třinácti zemích Střední a Východní Evropy. Jeho mnohaletá zkušenost byla základem pro vývoj @rating score. Od svého založení Coface Central Europe neustále rozšiřuje svojí rozsáhlou databázi, která nyní obsahuje informace o 7,3 milionu společnostech. Rozsah informací zaměřených především na hodnocení rizik byl spolu s mnohaletými zkušenostmi z jednotlivých zemí základním předpokladem vývoje této nové služby.

Coface Central Europe se stává v našem regionu průkopníkem v poskytování tohoto analytického nástroje, který převyšuje obvyklé nástroje ostatních poskytovatelů informačních služeb pro hodnocení rizik. „Tento nový velmi přesný indikátor dává našim klientům možnost ještě lepšího hodnocení rizik a představuje tak zásadní konkurenční výhodu pro všechny exportéry v regionu Střední a Východní Evropy“, říká Martina Dobringer, předsedkyně představenstva Coface Austria a Coface Central Europe. „Přicházíme na trh s opravdu ojedinělým nástrojem pro prevenci vzniku nedobytných pohledávek a úvěrů“ doplňuje Radek Laštovička, ředitel Coface Czech.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená