FinExpert.e15.cz

ČMSS: Zájem o přefinancování úvěrem ČMSS výrazně roste

Poptávka po úvěrech na bydlení Českomoravské stavební spořitelny v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostla. Jen za leden až březen poskytla bezmála 16 tisíc překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 7,7 miliardy korun. Na konci čtvrtletí se celkový objem úvěrů na bydlení, pro které si od roku 1993 lidé přišli do ČMSS, přiblížil 160 miliardám korun. Spořitelna s liškou ve znaku je tak v České republice největším poskytovatelem úvěrů na bydlení obyvatelům.

Čtvrtletním výsledkům úvěrového obchodu ČMSS dominuje jedinečný rekord za měsíc březen. V tomto měsíci poskytla Liška úvěry na bydlení v objemu větším než 3,1 miliardy korun. To je rekord ČMSS i celého oboru stavebního spoření v ČR. A růstový trend signalizují i výsledky za měsíc duben.

Růst objemu poskytovaných úvěrů významně podporuje i zvyšující se zájem o přeúvěrování hypoték. „Po našich úvěrech je v současnosti opravdu vysoká poptávka. Mnozí klienti, kteří dosud měli hypoteční úvěr, se rozhodují pro přeúvěrování právě u nás. U Lišky získávají zaručený dlouhodobý neměnný úrok,“ zdůrazňuje člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Nejběžnějším případem je přeúvěrování koupě bytu nebo rodinného domu. Bude-li původní zatížení shodné nebo vyšší než z nově poskytovaného úvěru od ČMSS, tak klient nepotřebuje k žádosti žádné podklady o bonitě. K žádostí navíc stačí přiložit pouze kopie listu vlastnictví a kupní smlouvy. A pokud nesplacená část hypotéky tvoří maximálně 80 procent kupní ceny, tak není třeba ani standardních dokladů pro zajištění úvěru.

Na rostoucí poptávku po přeúvěrování reaguje též nová komunikační kampaň ČMSS, která startuje již 1. května t.r. „Důraz klademe na profesionalitu a kvalitu poradenství. A právě s tímto cílem otevíráme i speciální webovou stránku www.preuverovani.cz,“ uvádí ředitelmarketingu a komunikace ČMSS Rostislav Trávníček. Jde o netradiční stránky, které využívají široké možnosti dnešního internetu. V bankovním sektoru se nesporně jedná o jedinečný počin.

Základním stavebním kamenem kampaně je nový internetový portál www.preuverujte.cz, který bude mj. také propagován speciálními tiskovými inzeráty ve vybraných médiích. Zájemce o podrobnější informace přivítají na webu www.preuverovani.cz virtuální poradci. Ti jej provedou celou problematikou a poskytnou důležité základní informace. A poté zprostředkují kontakt na místně příslušného finančního poradce ČMSS. Ten zájemci zpracuje projekt přeúvěrování přesně na míru.

Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Na základě vlastní zkušenosti...
Tomáš Marný
3. 5. 2008, 01:14

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená