FinExpert.e15.cz

ČMSS: Obchodní bilance za deset měsíců 2006 je rekordní

Objem úvěrů již atakuje hranici 20 miliard korun. Atraktivní soutěž pro závěr roku s cestou kolem světa.
Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny za říjen 2006 navázaly na její vynikající výkonnost v předchozích měsících tohoto roku. Rekordní objemy zaznamenává ČMSS v poskytnutých úvěrech na bydlení, nárůsty eviduje v nových smlouvách o stavebním spoření a výborné výsledky si připisuje i v penzijním připojištění a investicích do podílových fondů, jejichž prodej zprostředkovává.

Úvěrový obchod za deset měsíců roku 2006 překročil 19 miliard korun

V období leden až říjen 2006 poskytla ČMSS klientům na jejich bytové potřeby 60 523 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření, a to v celkovém objemu 19,2 miliardy korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 12,1 procenta.
Jen v říjnu 2006 poskytla Liška překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření v objemu přes 2 miliardy korun, tj. o 24 procent vyšším než ve stejném měsíci loňského roku.
„Téměř každý třetí úvěr pro financování bydlení obyvatel pochází od nás a to chceme udržet i nadále,“ komentuje bilanci člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Celková cílová částka nových smluv o stavebním spoření uzavřených za deset měsíců roku 2006 přesáhla 61 miliard korun

V meziročním srovnání vykazuje celková cílová částka vysoký nárůst: 10,5 miliardy korun, což představuje nárůst o téměř 21 procent. Růstový trend potvrzuje i vysoká hodnota průměrné cílové částky v měsíci říjnu, která činí téměř 269 tisíc korun. Výše cílové částky uzavíraných smluv přitom vypovídá hodně o budoucích investicích klientů do bydlení.

Počet nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky se již přiblížil hranici 240 tisíc

Skutečnost, že za tři čtvrtletí roku 2006 uzavřeli finanční poradci ČMSS celkem 210 902 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky, je také velmi pozitivní. Meziroční nárůst představuje 23 750 smluv a potvrzuje vedle kvalit poradenství ČMSS i jedinečné postavení stavebního spoření mezi dalšími produkty finančního trhu.
„V souvislosti s očekávaným růstem úrokových sazeb na trhu počítáme s tím, že poptávka po stavebním spoření a jeho úvěrech dále poroste,“ zdůrazňuje Manfred Koller.

V penzijním připojištění zprostředkovali finanční poradci téměř 62 tisíc smluv a v podílových fondech investice dosahující bezmála 2,2 miliardy korun

Výborné výsledky zdobí bilanci ČMSS také v penzijním připojištění a v podílových fondech. Meziroční nárůst počtu uzavřených smluv ČSOB penzijního připojištění dosáhl 15,1 procenta a nárůst investic v podílových fondech, jejichž prodej ČMSS zprostředkovává, je 74,5 procenta.

Tradičně největší zájem o uzavření smlouvy o stavebním spoření je v závěru roku. A právě v tomto období lze jeho výhody rozšířit o výhru v atraktivní soutěži S Liškou kolem světa.

Soutěže o cestu kolem světa v hodnotě 250 000 Kč a dalších 70 zájezdů po 10 000 Kč se může zúčastnit každý, kdo v období od 1. listopadu 2006 do 31. prosince 2006 uzavře s ČMSS smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou 250 000 Kč a vyšší. Nebo zvýší cílovou částku u své stávající smlouvy o stavebním spoření minimálně o 250 000 Kč. Anebo podá žádost o poskytnutí překlenovacího úvěru/úvěru ze stavebního spoření. Výše úvěru přitom nerozhoduje.

Nová i následná smlouva o stavebním spoření, zvýšení cílové částky, žádost o překlenovací úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření, smlouva o penzijním připojištění nebo investice do podílových fondů, jejichž prodej ČMSS zprostředkovává, se všemi těmito produkty mohou klienti získat v závěru jako dárek plyšovou lišku. A protože smlouva o stavebním spoření je klíčovou položkou rodinného finančního portfolia, bude mít podobu přívěsku ke klíčům.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená