FinExpert.e15.cz

ČMSS: Jedinečné meziroční nárůsty zaznamenává spořitelna v úvěrech na bydlení i ve stavebním spoření

Praha, 12. února 2008 – Obchodní výsledky za leden tohoto roku dokumentují jedinečný start Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) do dalšího roku. Statistiky zaznamenávají výrazný růst ve všech produktových oblastech.

Meziročně více než významně vzrostl zájem veřejnosti o uzavření nové smlouvy o stavebním spoření. Velmi vysoký nárůst zaznamenal i objem úvěrů, jejichž prostřednictvím řeší klienti své bytové potřeby. A jedinečnou výkonností se prezentují finanční poradci i v produktech efektivně doplňujících stavební spoření a úvěry na bydlení.V posledních pěti letech byla ČMSS vždy lepší než celkový trh, a právě proto dokázala podle kvalifikovaných odhadů posílit svůj tržní podíl v úvěrové oblasti z 37,5 na 43,5 procenta. Tento nárůst je tak velký jako současný tržní podíl jedné z menších tuzemských stavebních spořitelen. Předpokládáme, že růstový trend potvrdíme i v tomto roce,“ uvedl k úspěšnému vykročení do nového roku člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc leden 2008 se přiblížil dvoumiliardové hranici. Jedinečnost tohoto výkonu na úvod roku dokládá i hodnota meziročního nárůstu, který činí 41,7 procenta. „Hypoteční úroky velmi vzrostly, stavební spoření je tak stále atraktivnější. A mnozí klienti hypotečních bank, kteří nyní dostávají nové nabídky na prodloužení své hypotéky, volí přeúvěrování a dávají přednost výhodnému úvěru právě od ČMSS,“ poznamenal k vývoji v úvěrové oblasti Manfred Koller.

Vynikající výkonnost potvrzují i statistiky nově uzavřených smluv o stavebním spoření za leden tohoto roku. Meziroční nárůst v jejich počtu dosáhl vysoké hodnoty 47,2 procenta. A v objemu cílové částky dokonce 113 procent. Velikost tohoto nárůstu ještě výstižněji ilustruje jeho číselné vyjádření: téměř 6,5 miliardy korun proti loňskému lednu navíc. „Stavební spoření je dnes tak atraktivní jako nikdy. Když jdou úrokové sazby nahoru, což se týká především hypotečních úroků, je smlouva o stavebním spoření v České republice nejlepším nástrojem, kterým si klient může zajistit své budoucí úroky. To si lidé již ověřili, a právě proto se rozhodují pro stavebním spoření a uzavírají smlouvypředevším na vyšší cílové částky,“ podotkl k rostoucímu zájmu o stavební spoření Manfred Koller.

S rostoucím zájmem se setkávají i další produkty z nabídky ČMSS. Také v penzijním připojištění, rizikovém životním pojištění a podílových fondech, jejichž prodej ČMSS zprostředkovává, evidují statistiky za leden 2008 podstatné meziroční nárůsty.

Z obchodních výsledků ČMSS za leden 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení: 3985 (meziroční nárůst 11,9 %)

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení: 1,9 miliardy korun (meziroční nárůst 41,7 %)

Počet uzavřených smluv: 31 515 (meziroční nárůst 47,2 %)

Celková cílová částka uzavřených smluv: 12,2 miliardy korun (meziroční nárůst 113 %)

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená