FinExpert.e15.cz

ČMSS: Celkový objem poskytnutých úvěrů atakuje 25 miliard korun

Objemy úvěrů i cílová částka smluv za deset měsíců již překonaly výsledky za celý loňský rok.

Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny k 31. říjnu 2007 potvrzují trvale rostoucí zájem obyvatel o její produkty a služby. Cílová částka uzavřených smluv a objem poskytnutých úvěrů již překonaly maximálně úspěšné výsledky celého předchozího roku. A velmi dobré výsledky vykazuje bilance i u dalších produktů, jejichž prodej ČMSS zprostředkovává. 

Rekordní objem poskytnutých úvěrů na bydlení 

  • Od počátku roku do konce října poskytla ČMSS 59 986 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření, a to v objemu 24,6 miliardy korun. To znamená nový rekord ČMSS a zároveň celého oboru stavebního spoření v České republice. Hodnotu dosaženého objemu poskytnutých úvěrů průkazně dokumentuje i meziroční nárůst, který činí 27,7 procenta.             
  • V říjnu 2007 využili klienti ČMSS na řešení svých bytových potřeb 6255 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření, a to v objemu větším než 3 miliardy korun, což znamená meziroční nárůst o 46,7 procenta. Uvedený objem je novým historickým rekordem ČMSS i novým rekordním výsledkem za celý obor stavebního spoření v ČR. 

Vysoký nárůst zájmu o spoření s Liškou 

  • Celkový počet smluv uzavřených za deset měsíců roku 2007 činí 258 483, tj. nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky. Meziročně to představuje nárůst o 9 procent. Celková cílová částka těchto smluv přesáhla hranici 80 miliard korun, a překročila tak loňský celoroční objem. Tomu odpovídá i vysoká  hodnota meziročního nárůstu: 31 procent.
  • Jen za říjen 2007 uzavřela ČMSS celkem 33 228 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky. Meziročně to znamená nárůst o 35,9 procenta. Cílová částka těchto smluv přesáhla hodnotu 12 miliard korun. A kvalitu tohoto ukazatele průkazně dokumentuje výše meziročního nárůstu, který činí vynikajících 71 procent. 

Velmi dobrá bilance i u dalších produktů z nabídky ČMSS 

  • Za deset měsíců roku 2007 zprostředkovala ČMSS investice do podílových fondů v objemu téměř 2,2 miliardy korun.
  • Růst zájmu eviduje ČMSS v případě rizikového životního pojištění, a to zejména u pojištění nesplacené částky úvěru. Celková pojistná částka za období leden až říjen 2007 přesáhla       4,4 miliardy korun.
  • Do konce října t.r. zprostředkovali finanční poradci ČMSS celkem 59 986 smluv o penzijním připojištění. Podstatnou část z nich jako součást finančního programu Liška plus, který kombinuje výhody stavebního spoření ČMSS a ČSOB Penzijních fondů Progres a Stabilita.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená