FinExpert.e15.cz

Click4Sky – hra na lowcost


ja  |  09. 10. 2007 06:38

"Prodej určité kapacity letadla za cenu 1990,- Kč za letenku pomůže přilákat na palubu cestující, kteří by jinak letěli s jinou společností, zvýší se vytíženost letadla (což je velmi důležitý ekonomický ukazatel), a sníží se ztráta linky (rozhodně však prodej přes Click4Sky nebude schopen dostat nevýdělečný let do černých čísel)."

To je pohled marketingovych a PR lharu zevnitr firmy. Mozny je vsak i druhy pohled rikajici, ze se letenek proda stejne, jen za nizsi cenu. Realita je nekde mezi tim.

 | 
D  |  10. 10. 2007 01:24

bohuzel nemas celkem pravdu ani Ty...

tim, ze C4S bude prodavat minimalne mesic predem, skutecne pritahne lidi, kteri by jinak s CSA neleteli, protoze by se rozhlizeli po jinych spolecnostech, ktere jsou plnohodnotnim low costem...

realita bude jednoducha:

linka z x do y ma prumernou obasenost 70 procent... pro C4S vyclenim 30 procent, ktere me jinak zustavaji neobsazene.. obsadim cca 20 procent.. mych 70 procent me doted obsazovali obchodni cestujici, lidi, kterym letenky plati firmy, kteri je kupuji na posledni chvili...

na tom se me ale nic nezmeni, maximalne stratim 5 procent sedadel, jelikoz si reknou, zevyuzijou C4S...

suma sumarum, ziskal jsem 15 procent navic...

tohle je model, ktery chteji dosahnout.. uvidime velice brzo, jestli se jim to podari...

 | 
petr  |  09. 10. 2007 12:57

Líbí se mi jejich destinace... když vydrží do jara, tak jejich služeb využiju :)

 | 
Pet  |  11. 10. 2007 16:38

Mně se to rozdělení na 2 značky naopak líbí víc než kdyby to mělo fungovat pod jednou. Takhle kdo chce za lacino, zkusí C4S, kde je sice lacino, ale těžko k dispozici to, co hledá. Pak může zkoušet alternativy jinde. Kdyby to byla ta nabídka pár sedadel na ČSA za těch 99 euro,- jednočeho, tak si člověk natěšeně klikne a ono mu to hodí tůdle-nůdle, to samý jen za 600,-. Myslím, že potenciálního zákazníka nic nenasere víc, takže by příště rovnou zkusil nějakou zlatou střední cestu, tj. bez ČSA.

Jinak to pro ČSA taky nevidím moc dobře. Snaží se prezentovat jako nějaká superletecká společnost, k tomu omezený počet destinací, zastaralá letadla, v Praze nejdražší parkování široko daleko a letiště v Praze s cenama jak na Měsíci. Pokud chtějí přežít, měly by se zaměřit na potřeby zákazníků a ne na účetnický kejkle.

 | 
sam  |  04. 07. 2008 14:22

jeden postřeh z cestování s C4S. Nestihla jsem odlet. Potřebovala jsem se dozvědět ohledně dalšího postupu (....letenka tam propadá, ale co zpáteční?). Na letišti v Ruzyni C4S nemají "pobočku", neexistuje infolinka, ani funkční telefonní spojení na nějaké zástupce, pouze -mail. Zvolíte ve stresu a časové tísni nejjednodušší cestu. V odletové hale navštívíte pobočku ČSA, jejíž lety C4S prodávají se, informujete pracovnici o faktu, že let s ČSA je zakoupený přes C4S a chcete radu jak se dostat tam a hlavně zpět v pořádku. Dozvíte to, že vám prodají jiný let tam, ale neřeknou, že vám propadá zpáteční let z první letenky. Koupíte si tedy jednosměrnou letenku, aby jste v cizí zemi, v den odletu zjistili, že letenka je při nenastoupení letu v ČR neplatná, že jste si na radu pracovice ČSA koupili pouze jednosměrnou a musíte si za 11.500,- Kč na osobu koupit letenku zpět novou. Nejhorší je, že vás info linka CSA odkazuje na písemný kontakt s C4S, dále vám sdělí, že s S4S nemají nic společného a co by jste za ty peníze chtěli !, vyjádří údiv, že nemáte nikoho, kdo by vám v zahraničí během 10 minut do konce odbavení půjčil 23.000,- Kč na 2 letenky domů. Cesta s C4S Praha Brusel původně stála 3800,. Kč. Díky jednomu zmeškání a zavádějícím informacím pracovnic ČSA a hlavně nemožnosti komunikovat s C4S stojí nákup náhradní s ČSA 22.000 na cestu tam a 23.000 na cestu zpě!! ( stále pro 2 osoby).Výlet za všechny peníze, co? P.S. Bruselské aerolinky v ten samý čas prodávaly letenky za poloviční ceny, takže jsem si svá zaplacená místa u C4S resp. ČSA opětovně nekoupila. Cestování s C4S doporučuji těm, kteří nepředpokládají sebemenší komplikace na cestě. Jinak je to drahá zkušenost.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená