FinExpert.e15.cz

CLANROY SALES: Areál ministerstva vnitra v klecanech získal v druhé elektronické aukci účastník č. 1 za cenu 115 011 000 Kč

(Praha, 26. června 2008) – Na portálu www.elektronickeaukce.cz dnes proběhla historicky druhá elektronická aukce státního nemovitého majetku. Nevyužívaný areál ministerstva vnitra v Klecanech u Prahy v ní získal účastník č. 1. Z vyvolávací ceny 114 900 000 Kč se jedním příhozem cena dostala na výsledných 115 011 000 miliónů Kč. Jména účastníků aukce není dražebník oprávněn sdělit. Jméno nabyvatele areálu však bude známo z katastru nemovitostí po zápisu převodu, případně tehdy, pokud se ho sám účastník rozhodne zveřejnit.

"Výsledek dnešního prodeje svědčí o tom, že trh elektronické aukce velmi rychle přijal za své,“ řekl dnes Ing. Přemysl Jirák, člen představenstva Clanroy Sales, a.s., která byla vyhlašovatelem této aukce.

Podmínkou účasti v aukci bylo uzavření smlouvy s Clanroy Sales a složení jistiny ve výši 1 000 000 Kč. Po té byl účastníkovi přidělen unikátní přístupový klíč a přihlašovací jméno, kterým se v čase konání aukce přihlásil na portálu www.elektronickeaukce.cz. „Účastníci přihazují jednoduchým odklepnutím v okénku internetového prohlížeče,“ pokračoval Ing. Přemysl Jirák z Clanroy Sales, a. s.

Předmětem aukce byl nevyužívaný skladový areál, který původně sloužil jako kasárna stavebního útvaru armády. Do této aukce se přihlásili dva účastníci, kteří také složili předepsanou jistinu. Minimální cena byla na základě znaleckého posudku stanovena na 115 miliónů Kč, minimální příhoz činil 100 tisíc Kč, maximální příhoz 1 milión Kč. Náklady elektronické aukce a odměnu vyhlašovatele Clanroy Sales, a. s. hradí kupující. Pro stát je toto řešení zcela bez nákladů.

Aukce proběhla jako nadstavba výběrového řízení. Po samotné aukci vítězný účastník uzavře s ministerstvem vnitra smlouvu o prodeji nemovitosti, jejíž znění je součástí smlouvy uzavírané s vyhlašovatelem elektronické aukce. V České republice zatím nemohou elektronické aukce probíhat podle dražebního zákona, protože tento zákon vyžaduje fyzický průběh dražby i fyzickou přítomnost dražitele aktu dražby.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená