FinExpert.e15.cz

CK Fischer odpověděla na otázky čtenářů

Na našich stránkách máte jedinečnou možnost položit otázku představitelům největších institucí v ČR. Na zajímavé otázky tentokrát odpověděla ředitelka prodeje CK Fischer. Pořídila by si dovolenou na splátky? Proč je Tenerife dražší než Gran Canaria?
CK Fischer odpověděla na otázky čtenářů
Z otázek čtenářů jsme tenktokrát vybrali 14 nejzajímavějších, na které odpověděla Silvie Kubašáková, ředitelka prodeje CK FISCHER. Odpovědi jsou zajímavé, ale pokud s některou z nich nesouhlasíte, můžete vyjádřit svůj názor do diskuze pod článkem.

[?] Je možné létat do exotických destinací z Brna? Pokud ne, chystáte tuto možnost?

Cestovní kancelář FISCHER nabízí v letní sezóně odlety z Brna do řady destinací a to i vzdálenějších jako např. Kanárské ostrovy. V současné době pracujeme na programu pro zimní sezónu, kde nevylučuji pro klienty z Moravy překvapení v podobě odletu do exotické destinace.

[?] Mám osobní dotaz – koupila byste si dovolenou na splátky? Pokud ano, proč?

Pokud bych měla potřebu cestovat a neměla aktuálně dostatek finančních prostředků, tak proč této služby nevyužít!

[?] Jak se ujal model prodeje na splátky a kdo vymyslel slogan Leť teď, plať pak (velmi se mi líbí).

O tento způsob nákupu dovolené registrujeme od uvedení na trh zvýšený zájem našich klientů, který odpovídá i blížící se letní sezóně. V průběhu května očekávám ještě podstatné zvýšení zájmu klientů, a to až dvojnásobně oproti dubnu. Autorem sloganu je reklamní agentura, která se spolupodílela na propagaci nové formy prodeje dovolené z nabídky naší cestovní kanceláře.

[?] Jak je to s panem Fischerem? Zasahuje ještě nějak do řízení společnosti?

Jako ředitelce prodeje Cestovní kanceláře FISCHER mi nepřísluší komentovat záležitosti, které se týkají  akcionářů cestovní kanceláře.

[?] Budete i nadále používat označení CK Fischer, když už pan Václav Fischer ve firmě není? Nemá na toto označení nějaký copyright?

Název Cestovní kancelář FISCHER, který je zapsán v obchodním rejstříku, je spojen s ochrannou známkou Cestovní kancelář  FISCHER a ta je registrována na Úřadu průmyslového vlastnictví ČR přímo Cestovní kanceláří FISCHER.

[?] Jak se díváte na vyjádření V. Fischera, že chce založit speciální cestovní kancelář pro last minute zájezdy. Myslíte, že to má šanci na úspěch, popřípadě bojíte se ho jako konkurence?

Společnost MCF provozuje frančízovou prodejní kancelář Cestovní kanceláře FISCHER v Praze ve Zlatnické ulici. Záměr pana Václava Fischera dále podpořit prodej zájezdů Cestovní kanceláře FISCHER prostřednictvím rozvoje frančízové prodejny zákazníci jistě uvítají.

[?] Zdá se mi, že za posledních pár let vyklízíte pole na Sinaji. Asi před třemi lety se mi líbila vaše nabídka, která zahrnovala i několik hotelů v Dahabu, teď nabízíte jen druhou řadu hotelů v Sharm ash Sheikh nebo někde na korálech, kde se nedá vlézt do vody, ale musí vás vozit 15 km na pláž. A to jiné CK nabízejí už i Nuweibu nebo Tabu.

V oblasti Sinaje nabízíme tradiční hotely, po kterých je poptávka již několik sezón. V Sharm el Sheikhu nabízíme pobyt v hotelu New Tiran  přímo u jediné písečné pláže.  Hotely z oblasti Dahabu zajišťujeme i nadále přes naši cestovní kancelář. V hlavním katalogu tato nabídka není, ale na vyžádání je zde realizace pobytu možná. Do budoucna připravujeme do našeho programu i další Vámi zmiňovaná letoviska.

[?] Proč není v nabídce CK Fischer (a většiny ostatních CK s výjimkou brněnské CK Emma) letecký pobytový zájezd na Costa del Azahar (letoviska Peniscola,Oropesa del Mar, Benicassim, Gandia, Sagunto atd., severně i jižně od Valencie)? Tato část Španělska je "vyhlášená" stejně jako tradiční Costa Brava aj. Slyšel jsem, že je to kvůli vysokým poplatkům letiště ve Valencii (a případné dlouhé cestě autobusem z letiště v Barceloně). Lze očekávat nějakou změnu?

Cestovní kancelář Fischer má ve svém programu jednu z nejširších nabídek zájezdů do španělských destinací na českém trhu. Kromě 8 španělských ostrovů nabízíme z pobytů na pevnině zájezdy na pobřeží Costa Brava, další letoviska pro letošní sezónu v programu nemáme zařazeny. Není tomu z důvodu vysokých poplatků. Letištní taxy máme pro všechny španělské destinace ve výši 690 Kč.  

[?] V současné době se obecně rozšiřuje nabídka leteckých pobytových zájezdů do destinací, obsluhovaných výhradně autobusovou dopravou. Počítá CK Fischer do budoucna s leteckými pobytovými zájezdy do Francie (francouzská Riviera), Chorvatska (letiště Split, Dubrovník aj.), Itálie (severní pobřeží Jadranu)?

Již několik sezón nabízí Cestovní kancelář Fischer letecké zájezdy do Chorvatska – letiště Split, Dubrovník s pobyty na pobřeží a přilehlých ostrovech např. Hvar,  Korčula, Lopud aj. O rozšíření nabídky do dalších vámi uváděných destinací se v současné době neuvažuje.

[?] Proč je pobytový zájezd na Tenerife znatelně dražší než srovnatelný pobyt na Gran Canaria či Lanzarote? Není možná širší, cenově výhodnější nabídka hotelů v jižní části Tenerife (vhodnější pro koupání v moři než severní část)?

Nabídky zájezdů na Tenerife dle nejnovějších Fischer News a letní brožury jsou cenově srovnatelné s ostatními Kanárskými ostrovy. Jižní část ostrova Tenerife má stálejší počasí i lepší podmínky pro koupání, je tudíž i cenově dražší.

[?] Je CK Fischer schopna zjistit před zakoupením kombinovaného zájezdu (poznávání+pobyt) možnost vyplnění prázdného pobytového dne fakultativním výletem pořádaným místní CK v místě pobytu (třeba přes svého delegáta v příslušné destinaci) a v případě možnosti tento výlet pro zákazníka zarezervovat; aby se nestalo, že zákazník přijede na místo pobytu ale výletu se nebude moci zúčastnit protože se: pořádá v jiný den, je obsazen nebo se z časových důvodů již nelze přihlásit, nekoná se z důvodu nedostatečného počtu zájemců (přitom možná chybí právě ten jeden další zájemce) atd. atd.

Klientům naší cestovní kanceláře nabízíme možnost zakoupení si fakultativního výletu v destinaci u průvodce. Přehled pořádaných výletů vč. cen a konkrétního dne konání je možné obdržet před odletem u prodejních asistentů.

[?] Slyšel jsem, že v brzké době otevřete další nezávislou CK. Můžete tuto informaci potvrdit? Jakým způsobem si tyto dvě kanceláře (předpokládám obě nezávislé) rozdělí trh a nač se budou specializovat?

Taková informace není pravdivá, nic takového Cestovní kancelář FISCHER neplánuje. Pravdou je, že chceme, rozšiřovat vlastní siť prodejních kanceláří Cestovní kanceláře FISCHER.

[?] Můžete porovnat styl řízení V. Fischera s novým mladým šéfem J. Jelínkem?

Každý má svůj styl práce a řízení svých spolupracovníků.

[?] Nerozumím struktuře CKF. Na co se specializuje CKF, s. r. o. a na co CKF, a. s.? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Skupinu FISCHER tvoří tři samostatné, avšak úzce kooperující subjekty: 

  • Cestovní kancelář FISCHER, a. s. je cestovní kancelář, vytváří, nabízí a  poskytuje klientům turistické zájezdy
  • FISCHER s. r. o. provozuje cestovní agentury a zajišťuje prodej zájezdů Cestovní kanceláře FISCHER, a. s.
  • FISCHER –AIR, s. r. o. je letecká společnost poskytující své služby především pro produkty - zájezdy Cestovní kanceláře FISCHER, a. s.

Co na odpovědi ředitelky prodeje CKF říkáte? Jaké máte s touto cestovní kanceláří zkušenosti? Vyjádřete svůj názor v diskuzi!
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená