FinExpert.e15.cz

CITIGROUP FOUNDATION podpoří projekty českých neziskových organizací částkou 169 000 dolarů

Nadace Citigroup Foundation věnuje částku převyšující 3,5 milionů Kč na rozvoj vybraných projektů českých neziskových organizací. Mezi podpořené patří projekty organizace Junior Achievement ČR, Střediska náhradní rodinné péče, nadace VIA, Gender Studies a Nadace Academia Medica Pragensis.

„Prostřednictvím Citigroup Foundation dlouhodobě a systematicky podporujeme především projekty v oblasti finančního vzdělávání. Naše aktivity tak přispívají ke snaze Ministerstva financí ČR, zaměřovat se cíleně na rozvoj finančního vzdělávání všech generací v České republice,“ uvedl Javed Kureishi, předseda představenstva a generální ředitel Citibank a.s.

„Projektů se dobrovolně účastní i desítky našich zaměstnanců, kteří pomáhají rozšířit znalosti účastníkům podporovaných programů,“ dodal Kureishi.

Citigroup Foundation finančně podporuje vzdělávací projekty Junior Achievement v České republice již více než 10 let. V letošním roce budou věnované prostředky využity na rozvoj již existující e-learningové aplikace Poznej svoje peníze a na vývoj a pilotování nového programu s pracovním názvem eEkonomie. Vzdělávací programy Junior Achievement učí mládež efektivně hospodařit s finančními prostředky a rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti potřebné pro úspěšnou orientaci ve světě osobních financí.

Pátým rokem pokračuje také podpora projektu Peníze pro život, který byl iniciován Citibank a.s. a je organizován a rozvíjen Střediskem náhradní rodinné péče. Projekt si klade za cíl pomoci mladým lidem v nezáviděníhodné situaci, kdy v 18 letech opouštějí dětské domovy bez praktických znalostí a bez schopností řešit základní životní situace, jakými jsou hledání zaměstnání, jednání s úřady či nakládání s vlastními penězi. Dospívající z dětských domovů se formou kreativní hry učí orientovat v prostředí "vnějšího světa", který dosud bezprostředně neznají.

Protože Citibank považuje myšlenku dárcovství za přirozenou součást podnikatelských aktivit a partnerství mezi firmami a neziskovými organizacemi za jednu ze zásadních hodnot zdravé občanské společnosti, zahájila již roku 1997 spolupráci s Nadací Via na projektu ocenění Via Bona. Ocenění získávají vybraní dárci z řad podniků a jednotlivců za své dobročinné aktivity.

Citibank a.s. podpořila v letošním roce prostřednictvím nadace Citigroup Foundation také rozvíjející se projekt organizace Gender Studies „Soutěž o nejlepší firmu s rovnými příležitostmi pro ženy a muže v České republice“ a ojedinělý Projekt stárnutí nadace Academia Medica Pragensis.

Již od roku 1996 existuje v Citibank a.s. Zaměstnanecký charitativní fond, do něhož mohou zaměstnanci přispívat pravidelně formou srážek z platu nebo jednorázově. Citibank do fondu vkládá ekvivalentní částku každého finančního daru od zaměstnanců. Fond sbližuje Citibank a jednotlivé dárce, zaměstnance, kteří mají právo rozhodnout, kam se jejich dobročinnost zaměří. V roce 2006 jsme rozdělili celkem 734 656 Kč mezi 33 příjemců z řad neziskových organizací, mezi něž patří Občanské sdružení Naděje, Diakonie Broumov, Fond ohrožených dětí či Sdružení Neratov.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená