FinExpert.e15.cz

CITIBANK: Reaguje na zájem klientů a nabízí druhou emisi strukturovaného dluhopisu

První emise byla splacena investorům s šestiprocentním výnosem po prvním roce.

Citibank a.s. („Citibank“) se rozhodla reagovat na zájem investorů, kteří si oblíbili jí nabízený investiční produkt, strukturovaný dluhopis. Banka uvádí na trh novou emisi dluhopisů pod názvem „ALL STARS II“, která navazuje na předchozí úspěšnou emisi produktu All Stars vázaného na výkonnost indexu Citigroup S&P Global STARS. Jeho držitelé letos při jejím předčasném splacení inkasovali po jediném roce od investice šestiprocentní výnos. 

„Strukturované dluhopisy se již staly pevnou součástí portfolií našich klientů. Kombinace možnosti zajímavého výnosu a určité ochrany jistiny před znehodnocením totiž ideálně odpovídá potřebám lidí, hledajících bezpečnější formu investice pro svůj kapitál,“ říká ředitel prodeje a distribuce Citibank, Vladislav Vachata. 

ALL STARS II je tříletým dluhovým cenným papírem, avšak jeho výnos je navázán na průměrné zhodnocení mezinárodního akciového indexu sestavovaného analytiky Standard & Poor’s a Citigroup. Díky tomu mají klienti při držení do splatnosti emitentem garantovánu návratnost jistiny,

zároveň však i vyhlídku na možný zajímavý zisk, v případě splnění stanovených podmínek tohoto dluhopisu šanci získat šestiprocentní výnos už po jednom roce od investice. 

Minimální objem investovaných prostředků činí 30 tisíc korun a zájemci mohou cenný papír upisovat do 19. prosince letošního roku. 

„Nedojde-li k předčasné splatnosti, investor obdrží při splatnosti zpět sto procent investovaných prostředků i v případě, že akciové trhy budou mít zápornou výkonnost. V opačném případě však k takovému okamžiku získá výnos odvíjející se od růstu indexu složeného z 25 nejlépe hodnocených světových akciových titulů,“ upřesňuje manažerka investičních a depozitních produktů Citibank Alexandra Talířová. 

Předčasná splatnost a tomu odpovídající výnos klient získá po prvním roce, pokud průměrné zhodnocení indexu za prvních dvanáct měsíců dosáhne 10 procent. Klient v takovém případě obdrží mimořádný, šestiprocentní výnos. 

Podobná situace může nastat i po dvou letech. Pokud průměrné zhodnocení indexu za tuto dobu přesáhne 20 procent, dojde automaticky k předčasnému splacení a investor obdrží vedle jistiny výnos ve výši 12 procent. 

Pokud se ani jeden z těchto scénářů nenaplní, obdrží klient v den splatnosti dluhopisu – tedy po třech letech – zpět jistinu a celé průměrné zhodnocení indexu (bude-li nějaké).

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená