FinExpert.e15.cz

CITIBANK: Půjčky před Vánocemi významně rostou

Češi zřejmě stále více věří ve svojí lepší budoucnost a jsou ochotni se stále více zadlužovat. Dokládají to nejen celostátní údaje o růstu zadluženosti domácností, ale například i rostoucí počty osobních půjček. Citibank poskytla v říjnu a listopadu rekordní počet těchto úvěrů, když o 103 procent překonala průměrné měsíční počty poskytnutých půjček v první polovině roku.

„Úspěchu v prodeji osobních půjček napomohlo mimo jiné i zrušení poplatku za vedení úvěrového účtu, ale také skutečnost, že Citibank je jednou z mála bank na českém trhu, která poskytuje osobní půjčky bez ručitele, a to až do výše 600 tisíc  korun. V každém případě je vidět, že i letos budou lidé ochotni část svých vánočních nákupů financovat z půjček,“ uvedl šéf retailové banky v rámci Citibank Bert Pijls.

Výjimečné byly i prodeje kreditních karet. Citibank v listopadu opět překonala rekord z předchozího měsíce října. V listopadu tak vzrostl počet poskytnutých karet oproti průměrům z prvních měsíců roku o pětinásobek!

„V posledních letech se opakuje zvyšování rekordů ve vánočních nákupech. Odpovídá to růstu mezd, ale také očekávání lidí, kteří věří v další růst svých příjmů, a proto jsou ochotni se zadlužovat. Zdá se, že letošní Vánoce mohou opět padat další rekordy,“ dodal k výsledkům produktový manažer osobních půjček Citibank, Radko Šindrbal.

Citibank zaznamenala v posledním roce v oblasti kreditních karet a osobních půjček nemalé úspěchy. Počet prodaných kreditních karet se v porovnání s loňským rokem ztrojnásobil a Citibank tak nyní zaujímá třetí místo na českém trhu co do počtu vydaných kreditních karet. V oblasti občanských půjček se v testu spotřebitelských úvěrů zveřejněném Mladou frontou Dnes a společností Fincentrum tento týden Citibank umístila na třetím místě. Hodnotily se především náklady spojené s vyřízením úvěru a ochota bank úvěr poskytnout. Skvělé umístění Citibank jednoznačně svědčí o tom, ze nabízíme produkty vysoké kvality a zájem o ně neustále stoupá.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená