FinExpert.e15.cz

CITIBANK: Phishing

Řada klientů českých bank kontaktovala během dnešního dne Citibank a.s. , neboť obdrželi podvodné e-maily požadující od nich sdělení některých důvěrných osobních informací, vztahujících se k bankovnímu účtu či platební kartě.

Žádné finanční ztráty klientů ani ztráty klientských dat v souvislosti s těmito podvodnými aktivitami banka doposud nezaznamenala. Citibank využívá ojedinělý bezpečnostní systém, registrující jakékoliv pokyny k neobvyklým transakcím na klientských účtech. Dojde-li k takovému zjištění, je klient okamžitě kontaktován operátorem a transakce je před realizací ověřena.

Prioritní snahou Citibank a.s. je chránit své klienty, a proto je banka začala okamžitě kontaktovat prostřednictvím telefonu, rozeslala SMS a e-mailové zprávy s varováním a upozorněním, aby na podobné e-maily v žádném případě nereagovali, byť mohou vypadat, jakoby pocházely z důvěryhodných zdrojů. Klientům také budou rozeslány dopisy podobného znění.

Citibank a.s. doporučuje svým klientům, aby v žádném případě nikomu nesdělovali takové informace, jako je číslo platební karty či přístupový kód k účtu. V případě, že nedopatřením k odeslání informací dojde, je třeba, aby klient okamžitě kontaktoval svoji banku, která zablokuje účet a zamezí tak případnému odčerpání finančních prostředků.

Výskyt těchto podvodných e-mailů není v bankovním světě žádnou novinkou. Proto Citibank již delší dobu informuje pravidelně své klienty o nebezpečí těchto aktivit prostřednictvím zasílaných výpisů z účtu, samostatnými dopisy, informačním letáčkem a varováním umístěným na internetových stránkách www.citibank.cz.

Prozatím nemáme žádné informace, že by se některý z našich klientů stal obětí této vlny zasílání podvodných e-mailů. V případě jakýchkoliv pochybností se klienti mohou obrátit na naši nepřetržitou servisní telefonní linku CitiPhone 233 062 222, kde mu telefonní bankéři okamžitě zodpoví jeho dotazy.

Výskyt podvodných e-mailů poškozuje dobré jméno Citibank a.s., a proto banka bezprostředně podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Zároveň předala informace České národní bance, jelikož tento případ se netýká pouze Citibank, ale celého českého bankovního sektoru.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená