FinExpert.e15.cz

Citibank nabízí nejvyšší výnosy na trhu

Termínované vklady bank jsou historie, budoucnost patří spořícím účtům Citibank

Nejvyšší úrokovou sazbu na českém trhu nabízí s platností od dnešního dne Citibank. Vklady na spořícím účtu CitiOne vyšší než 100 tisíc korun jsou nově úročeny  2 % ročně, což představuje, v porovnání s ostatními bankovními termínovanými či spořícími účty, nejvyšší zhodnocení na trhu.

„Podle statistik ČNB má každá čtvrtá domácnost uloženy své finance pro okamžitou potřebu na běžných účtech s velmi nízkým nebo prakticky nulovým úročením. Současně více než dvě třetiny domácností ukládá své úspory na termínované vklady. Ty ovšem v porovnání se spořícím účtem Citibank nabízí až dvojnásobně nižší výnosy a navíc nejsou flexibilní. To znamená, že úspory na nich nelze v případě potřeby kdykoliv použít,“ uvedl ředitel retailové divize Citibank a.s. Bert Pijls.

„Doba, kdy termínované vklady přinášely výnos přes deset procent je nenávratně pryč. Podle statistických údajů dosáhl v loňském roce průměrný výnos na termínovaném vkladu jen 1,5 %. Přesto více než dvě třetiny domácností stále do termínovaných vkladů investuje. Jejich úspory zde ovšem ztrácí na hodnotě. Nejen, že výnos je velice nízký, ale rovněž nelze finance často několik měsíců či let použít. Efektivním řešením je v tomto případě spořící účet CitiOne, který nabízí nejvyšší zhodnocení na trhu,“ uvedl manažer depozitních produktů Citibank a.s. Petr Kursa.

Klienti mohou s penězi  na spořícím účtu kdykoli disponovat a přitom dosahují nejvyššího zhodnocení, které lze v tomto segmentu bankovních služeb v ČR dosáhnout. Navíc, pokud má klient v Citibank zainvestováno v jakýchkoliv produktech, tedy i na spořícím účtu 100 tisíc korun, je mu ke spořícímu účtu poskytnuto vedení běžného CitiOne účtu  zdarma.  Nedílnou bezplatnou součástí CitiOne běžného účtu je i mezinárodní platební karta, internetové bankovnictví, telefonní bankovnictví, libovolný počet běžných účtů, spořící účet a investice do podílových fondů.
 
Spořící účet funguje jako součást běžného účtu CitiOne. Pro pravidelně prováděné platby (např. úhradu běžných potřeb - hypotéky, nájmu, energií, inkasa, atd.) se na běžném účtu nastaví finanční limit, zbytek prostředků je pak výhodněji úročen v rámci spořícího účtu. Klienti si mohou na základě svých potřeb a plánovaných finančních operací automaticky nastavit převod (přelévání) peněz mezi běžným a spořícím účtem. V maximální možné míře, tak mohou pro své peníze využívat vyššího úročení spořícího účtu, ale zároveň neztrácí možnost kdykoliv s financemi disponovat.

SROVNÁNÍ NEJVÝNOSNĚJŠÍCH SPOŘÍCÍCH ÚČTŮ  PRO ZŮSTATEK 100TISÍC KORUN

Banka Typ produktu Roční úroková míra Výpovědní lhůta
Citibank CitiOne spořící účet 2,00% není
ING Bank N.V. ING konto 1,90% není
BAWAG Bank CZ Spořící účet IQ konta 1,56% 5 dní
BAWAG Bank CZ Spořící účet 1,52% 14 dní
ČSOB Spořící účet 1,30% 3 roky
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená