FinExpert.e15.cz

CITIBANK: Desítky zaměstnanců se zúčastní celosvětového dobrovolnického dne

V sobotu 18. listopadu 2006 spojí své síly více než 10 tisíc zaměstnanců Citigroup v celosvětové akci nazvané Global Community Day. V rámci této nové iniciativy se  zaměstnanci největší finanční skupiny v jeden den a v celkem 100 zemích a 300 městech celého světa najednou, zapojí do stovek dobrovolnických projektů.

V  České republice se k akci přihlásilo přes sedmdesát dobrovolníků, kteří budou pomáhat v devíti projektech.“Citigroup věnuje značné úsilí nejenom snahám vedoucím k firemnímu růstu, ale také filantropickým a sociálně odpovědným iniciativám v zemích, ve kterých je přítomna. Jsme si vědomi toho, že naše vůdčí pozice s sebou přináší také značnou morální odpovědnost, se kterou jsme se plně ztotožnili a zavázali se učinit vše,  co je v našich silách,  abychom kvalitu života těchto občanských komunit co nejvíce zlepšili. Projekt Global Community Day je dobrou příležitostí jak tento svůj závazek můžeme veřejně  demonstrovat,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Citibank a.s. Javed Kureishi.  

Zaměstnanci Citibank a. s. se budou v rámci Global Community Day podílet
na následujících projektech:
  • Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež Kociánka, Brno. Tato nezisková organizace pořádá koncem listopadu výstavu orchidejí. Pomoc dobrovolníků ze Citibank  je třeba při úpravě zahrady a přilehlého skleníku, kde se výstava uskuteční.
  • Jedličkův stav v Liberci. Dobrovolníci zde pomohou se zahradnickými pracemi.
  • Sdružení Neratov, Orlické hory. Dobrovolníci ze Citibank pomohou při finálních pracích na rekonstrukci prostorů chráněných dílen.
  • Samostatný dětský oddíl Brontosauři, Ostrava. Brontosauři připravují přestavbu areálu v Ostravě-Kunčičkách na středisko volného času a ekologické výchovy. Dobrovolníci vypomohou s úklidem areálu.
  • Pomocné tlapky, Plzeň. Neziskové organizaci, která se zabývá výcvikem asistenčních psů, pomohou dobrovolníci s úklidem chovné stanice a s úpravami jejího okolí.
  • Dětský domov a Školní jídelna Dolní Počernice, Praha 9. Dobrovolníci Citibank se zde zúčastní dvou projektů. V rámci prvního projektu budou malovat vnitřní prostory Domova a provádět úklidové práce, v rámci druhého projektu pak navštíví s mladšími dětmi Zoologickou zahradu v Praze.
  • Dětský domov Klánovice, Praha 9. Stejně jako děti z Dolních Počernic se děti z Domova v Klánovicích vydají za doprovodu dobrovolníků ze Citibank na prohlídku Zoologické zahrady.
  • Dětský domov Dlažkovice. V den Dobrovolnického dne je pro děti  v dětském domově v Dlažkovicích uspořádán "Open house" program. Děti se budou věnovat společně s  dobrovolníky různým uměleckým aktivitám ve svých zájmových kroužcích (hudební, výtvarný, keramický, atp.).
„Aktivitu Citibank jsme velmi uvítali. Rozhodli jsme se našim dětem vylepšit podmínky bydlení a bez pomoci dobrovolníků ze Citibank by se nám naše odhodlání plnilo jen těžko. Rovněž jsme s povděkem přijali i nabídku na prohlídku Zoologické zahrady. Je to pro děti výborná příležitost, jak strávit sobotu lépe, než v Domově,“ uvedl Martin Lněnička, ředitel Dětského domova a Školní jídelny v Dolních Počernicích, kam přijde pomáhat přes dvacet dobrovolníků ze Citibank a.s.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená