FinExpert.e15.cz

CITCO - Finanční trhy: zájem středně velkých firem o nebankovní směnné obchody výrazně roste

Společnost CITCO – Finanční trhy, přední firma českého devizového trhu, dosáhla v roce 2006 se 36 zaměstnanci objemu klientských obchodů přes 24,6 miliardy korun a zisku po zdanění více než 2,256 milionu korun. Rok 2006 přinesl největšímu českému nebankovnímu obchodníku s devizami, který firmám nabízí atraktivnější alternativu bankovních směnných obchodů a devizového platebního styku, rekordní objemy realizovaných obchodů.

Společnost CITCO – FT má ve srovnání s předchozím rokem prakticky stejný počet klientů i zaměstnanců. „Za těchto podmínek jsme však v souladu s naší strategií dokázali zvýšit obrat klientských směnných obchodů o 16 procent,“ říká Martina Rubínová, výkonná ředitelka společnosti. „Celková roční suma přesáhla 24,6 miliardy korun, což představuje průměrně 2 miliardy korun za měsíc. Rekordní obrat jsme zaznamenali v říjnu, kdy jsme poprvé dosáhli na hodnotu 2,4 miliardy korun.“

Její slova potvrzuje i analytička společnosti CITCO – FT Irena Černá, „Výsledky lehce překonávají stav české ekonomiky, která zaznamenala meziroční růst zahraničního obchodu o 14,7 procenta.“

Další růst obratu devizových obchodů zprostředkovaných pro klienty firma předpokládá i v tomto roce. „Snažíme se identifikovat potřeby našich klientů a těmto potřebám přizpůsobovat naše devizové produkty. Letos podle všeho dosáhneme dalšího výrazného růstu klientských obchodů,“ dodává Rubínová.

PROFIL SPOLEČNOSTI CITCO – FINANČNÍ TRHY

Akciová společnost CITCO – Finanční trhy byla založena v roce 1996. Po dvou letech získala od České národní banky devizovou licenci a stala se tak jedním z prvních licencovaných nebankovních obchodníků s devizami v České republice. Plně splňuje veškeré striktní podmínky dané zákonem pro obchodování na devizových trzích a podléhá regulaci ze strany ČNB.

Cílem společnosti CITCO – Finanční trhy je poskytovat svým klientům nadstandardní služby, které ostatní finanční instituce buď vůbec nenabízí, nebo je nabízí pouze vybraným klientům. Využití nejmodernějších informačních technologií a zkušeností jejích devizových dealerů umožňuje klientům společnosti CITCO – Finanční trhy nakupovat a prodávat devizy s nižšími transakčními náklady, tedy za podstatně výhodnějších podmínek než u jiných finančních institucí. 

Důkazem efektivity produktů CITCO – Finanční trhy je neustále rostoucí počet aktivních klientů, pro které nyní společnost zprostředkuje měsíčně obchody za více než 2 miliardy Kč.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená