FinExpert.e15.cz

Cisco přebilo odhady

Americké akcie opět na ročních maximech.

Reportování síťaře Cisco Systems a stav na americkém trhu práce. To byly dvě nejdůležitější zprávy minulého týdne. A obě dopadly na výbornou.

Ve středu po uzavření trhů se pochlubila společnost Cisco. Dobré připomenout, že zrovna u Cisca jsou investoři zvyklí na přebíjení odhadů, takže informace o tom, že společnost hospodařila v souladu s odhady je brána spíše negativně. Společnost Cisco však nezklamala, když za 3Q oznámila oba hlavní ukazatele nad kalkulacemi analytiků: zisk na akcii dosáhl 17 centů a obrat 5,1 mld. USD (meziroční růst +5,3 %), vs. odhady 15 centů a 4,85 mld. USD. Navíc Cisco očekává dobrá čísla i na probíhající kvartál: obrat 5,15 až 5,2 mld. USD. Akcie Cisca v reakci na reportování povyskočily o téměř 5 %.

Trh práce roste
Pokud jde o americký trh práce, pak přišly další důkazy o jeho oživení. Nejprve potěšily lepší čísla o nově vzniklých nárocích na podporu v nezaměstnanosti za předminulý týden, které byly nejnižší od ledna 2001. V pátek pak statistici oznámili, že říjnová míra nezaměstnanosti klesla z 6,1 % na 6 %, a že americká ekonomika vytvořila v říjnu 126 tisíc nových pracovních míst, přičemž se počítalo s polovinou. Jednalo se o jednoznačně býčí zprávu. Prvotní reakce také byla pozitivní a akcie rostly, přesto se ještě v pátek trend zlomil a den byl ztrátový.

Nicméně za celý minulý týden je bilance kladná: Nasdaq přidal 2 % na 1970,74 bodu, Dow Jones index 0,1 % 9809,79 bodu a S&P 500 0,2 % na 1053,21 bodu. I přes to, že Nasdaq přidal 2 %, ne každý investor v internetových či technologických akciích jásal. Příkladem mohou být akcionáři společnosti Priceline.com. Ta varovala ohledně zisku na probíhající kvartál a „odměnou“ byl jednodenní 26% propad akcií.

Ani tento týden si od kurzotvorných zpráv neodpočineme. Kromě tradiční várky ekonomických zpráv se čeká na reportování počítačového obra Dell (ve čtvrtek po uzavření trhů). Dá se předpokládat, že investoři budou na výsledky Dellu nároční, jelikož jiná zvučná jména jako Intel či minulý týden Cisco nezklamala.

Doma: mírný růst
V minulém týdnu české akcie posilovaly, měřeno indexem PX 50 o 0,91 % na 642,5 bodu. Dařilo se Erste Bank, jež se několik dní obchodovala nad úrovní 3100 Kč. Na druhou stranu v sestupném trendu se nacházely akcie Unipetrolu, které se přiblížily k hladině 60 Kč za akcii.   

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená