FinExpert.e15.cz

Čipovka s právníkem

ČSOB uvádí na trh novou čipovou kartu.

ČSOB ve spolupráci s asociací Visa International zahájila vydávání čipových platebních karet VISA Electron s mezinárodní platností.

Paragraf ve vašich službách
Při každé transakci s touto kartou je držitel vyzván k zadání PIN na všech terminálech, které jsou vybaveny klávesnicí. To podstatně zvyšuje ochranu držitele před zneužitím karty třetí osobou. Navíc informace uložené na čipu prakticky nelze zkopírovat. Čipová karta je exkluzivně doplněna právní poradnou pojišťovny D.A.S. a svým držitelům umožňuje získat cenné rady od kvalifikovaných právníků pro události běžného soukromého života. Pojištění právní ochrany je platné na území ČR a Evropy a jeho platnost je shodná s platností čipové karty.

Musíte tam všichni
Veškeré karty ČSOB VISA Electron vydávané od června 2003 již budou standardně vybaveny jak čipem, tak i magnetickým proužkem. Aby ČSOB přispěla k rychlému rozvoji bezpečné čipové technologie,  přistoupila současně ke zrychlené výměně dosud vydaných magnetických karet VISA Electron. Letos v červnu tak budou vyměněny rovněž  karty VISA Electron, jejichž platnost končí v červnu 2004  a 2005, v červenci pak karty s platností do července 2004 a 2005 a tak dále, měsíc po měsíci. Do konce září letošního roku tak ČSOB dopisem vyzve celkem 110 tisíc klientů, aby si přišli na svou pobočku pro novou čipovou kartu ČSOB VISA Electron.

Jako z vody
Počet terminálů u obchodníků, kde lze zaplatit prostřednictvím čipové aplikace narůstá prakticky každý den - k 20. 6. 2003 bylo takto vybaveno více než 1 500 obchodníků ČSOB. Postupný upgrade bankomatů na akceptaci čipové aplikace se předpokládá koncem druhé poloviny roku.
„Do konce roku 2003 vydáme téměř 140 tisíc čipových karet v ČR. V průběhu letošního a příštího roku také významně podpoříme nárůst počtu terminálů pro platby čipovými kartami u našich smluvních partnerů ve sféře obchodu a služeb, např. jenom během letních měsíců bychom rádi v ČR zprovoznili několik stovek radioterminálů“ uvedl Philippe Moreels, člen představenstva ČSOB.

Zdroj: TZ ČSOB

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená