FinExpert.e15.cz

Chcete kartu zadarmo?

Úvěrová karta k fondu Živnobanka – Sporokonto je vydávána do 30. června zdarma.


Až do 30.června 2003 je možné zdarma získat mezinárodní úvěrovou kartu VISA vydávanou podílníkům otevřeného podílového fondu Živnobanka – Sporokonto. Tento finanční produkt v sobě spojuje výhody platební karty, bezúročného úvěru a zhodnocování investic podílového fondu. Karta umožňuje podílníkovi platit penězi bezúročně půjčenými bankou, zatímco jeho vlastní peníze se dále zhodnocují ve fondu. Podílník má  navíc okamžitý přístup k části investice bez nutnosti podávat Žádost o odkup podílových listů.

Mezinárodní embosovanou kartu VISA Sporokonto může zájemce získat již při počáteční investici do fondu Živnobanka - Sporokonto, není zde podmínka předchozí historie podílníka fondů ŽB-Trust ani vedení běžného účtu u Živnostenské banky. Úvěrový rámec v rozmezí od 10 000 Kč do 50 000 Kč odpovídá výši jedné třetiny investice ve fondu. Bezúročný úvěr je vždy na konci měsíce splacen odkupem podílových listů fondu, který automaticky provádí ŽB-Trust. Na rozdíl od kreditních karet odpadá  starost o vyrovnání závazku k určenému datu a případné splácení úroků z úvěru po datu jeho splatnosti.

VISA Sporokonto je mezinárodní embosovaná charge karta. Její držitel může disponovat úvěrovým rámcem 10, 30 nebo 50 tis. Kč, podle výše své investice ve fondu Živnobanka – Sporokonto, která má být trojnásobkem požadovaného rámce. Kartu vydává Živnostenská banka ve spolupráci s ŽB – Trust investiční společnost.
O vydání karty nebo vstupní investici do fondu společně s vydáním karty lze žádat v pobočkách Živnostenské banky. VISA Sporokonto lze využít celosvětově pro bezhotovostní úhrady zboží a služeb i výběry hotovosti všude, kde je logo VISA.

Živnobanka – Sporokonto je otevřený podílový fond peněžního trhu. Jedná se o fond s konzervativní investiční strategií a nízkou mírou rizika, investující převážně do bezpečných instrumentů peněžního a dluhopisového trhu.
Fond je určen především pro krátkodobé a střednědobé  investování. Je vhodný pro investory hledající alternativu k termínovaným vkladům. Minimální výše investice první investice činí 500 Kč. Po šesti měsících je výnos
z investice do fondu osvobozen od daně z příjmu fyzických osob. Aktuální roční výkonnost fondu k 1. 4. 2003 činila  2,96 % p. a. Vlastní jmění fondu bylo více než 3,15 mld. Kč.

Zdroj: TZ ŽB Trust

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená