FinExpert.e15.cz

Chcete doma luxus? Zaplaťte si ho

Mít luxusní zboží se nepodaří hned tak někomu, je drahé a jeho výroba omezená. Víte, které značky jsou symbolem luxusu?
Chcete doma luxus? Zaplaťte si ho

Mít luxusní zboží  se nepodaří hned tak někomu, je drahé a jeho výroba omezená. V Německu se každoročně sestavuje žebříček „nejlepších firem na trhu“ při příležitosti vyhlašování nejúspěšnějších firem „Best brands“ (hlavním strůjcem žebříčku je analytická společnost GFK Gruppe),  letos při této příležitosti byl také sestaven žebříček deseti nejluxusnějších výrobců.

Gucci značkou č. 1

Analytická společnost GFK Gruppe  sestavuje na základě rozsáhlé analytické činnosti a průzkumu mezi stovkami  generálními řediteli významných firem žebříček nejúspěšnějších firem v Německu a současně také nejluxusnějších výrobců. V letošním roce byl poprvé sestaven žebříček nejluxusnějších značek. Prvním vítězem ankety o nejluxusnější značku v Německu jsou výrobky Gucci. V první desítce jsou výrobci  hodinek, parfému, módních doplňků či oblečení. Pro všechny luxusní výrobky je společným jmenovatelem vysoká cena.

Italské značky  hrají prim

Z deseti nejluxusnějších značek se může Itálie pochlubit hned několika: Gucci (založena ve Florencii v roce 1921), Prada,  Armani, Versace. Na dalších místech mimo první desítku se umístily další italské firmy: Dolce & Gabbana, Valentino či Gian Franco Ferré, Cerrutti. Dvojí zastoupení v první desítce výrobců nejluxusnějšího zboží  má Francie  (Louis Vuitton  a Christian Dior), Německo (Glashütte, Lange und Söhne), Švýcarsko (IWC, Jaeger Le Coultre – obojí hodinářské firmy). 

Na jihu Evropy se za módu hodně utrácí

Móda hraje v životě Evropanů podstatnou roli. Oblečení se stává výkladní skříní každého občana. Není žádným překvapením, že za oblečení utratí v průměru nejvíce  Italové a Francouzi (9 % měsíčních výdajů  domácností), občané zemí módě zaslíbeným. Naopak nejméně za oblečení utratí Dánové, Finové, Švédové a Poláci (5 % měsíčních výdajů domácností). Švýcarsko je známé, mimo proslulého bankovnictví, jako hodinářská velmoc (dalšími světovými firmami, mimo uvedené, jsou např.: Swatch Group, Montres Rolex, Tissot). Švýcarský průmysl je nesmírně výkonný a je založen na levné energii z vodních elektráren. 

Milionářské paradoxy v USA

Nejvíce za luxusní výrobky mohou utrácet Američané, kde více než milión korun vydělává 55 miliónů Američanů. Ekonomika Spojených států Amerických je nesmírně flexibilní a úspěšná. S rostoucí výkonností domácí ekonomiky roste i životní úroveň Američanů. V USA je nejvíce dolarových milionářů na světě. V USA téměř 1,1 miliónů občanů vydělává více než 250 tisíc dolarů za rok (5,6 miliónů korun) a více než jeden miliónů korun vydělává 55 miliónů Američanů. Současně však 40 miliónů Američanů žije za méně než 2 500 dolarů za rok a jsou bez zdravotního pojištění, které není tak jako v Česku pro všechny, ale pouze pro ty kteří si ho platí. Rozdíly mezi jednotlivými státy jsou potom opět značné, nejbohatší státy: New Jersey, Maryland, New Hampshire, Connecticut,  California, Washington, Florida či New York výrazně převyšují nejchudší státy: Nevada, West Virginia, Arkansas, New Mexiko či Oklahoma.

Nejluxusnější značky v roce 2007

Pořadí Nejluxusnější značky
1 Gucci
2 Glashütte
3 IWC
4 Louis Vuitton
5 Dior
6 Lange und Söhne
7 Prada
8 Jaeger Le Coultre
9 Giorgio Armani
10 Versace
Zdroj: GFK Gruppe - Die „best brands 2007
Další článek


 

Související články


celkem 13 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:Italové a Francouzi ...
theKing
15. 3. 2007, 08:44
Re:Italové a Francouzi ...
festus
14. 3. 2007, 19:37
Zdravorní pojištění
Agent
14. 3. 2007, 16:45
Re:Italové a Francouzi ...
Todd Bertuzzi
14. 3. 2007, 14:09
Do Arábie běžte prodávat :-)
Patrik Chrz
14. 3. 2007, 12:56

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená