FinExpert.e15.cz

ČEZ nabídne domácnostem nové paušály

Obavy z postupně klesajícího počtu zákazníků z řad domácností donutily společnost ČEZ nabídnout nové služby.

Obavy z postupně klesajícího počtu zákazníků z řad domácností donutily společnost ČEZ nabídnout nové služby. Od ledna příštího roku si tak lidé budou moci vybrat, zda nechtějí v měsíčních paušálních platbách hradit doplňkové služby, jako jsou klientská linka či zákaznické centrum. Pokud toto řešení zvolí, ušetří ročně 120 korun. Na středeční prezentaci to uvedl obchodní ředitel ČEZ Alan Svoboda.

"Protože ČEZ se ze své pozice dominantního hráče na trhu nemůže podbízet cenami či poskytovat věrnostní programy, rozhodli jsme se dát zákazníkům šanci na výběr. Uspoří například ti, pro které je prvotní cena," uvedl Svoboda.

Podle něj uvedených 120 korun představuje v současnosti snížení ročních nákladů u průměrné domácnosti o víc než dvě procenta. V příštím roce ale lidem elektřina podraží o zhruba osm procent.

Basic, Comfort nebo Exclusive

Tři nové produktové řady - Basic, Comfort a Exclusive budou moci zákazníci z řad domácností využívat od ledna příštího roku. Tarify v každé produktové řadě jsou shodné, liší se pouze rozsahem služeb poskytovaných zákazníkům zdarma v každé produktové řadě.

Nejnižší paušál by si měli zvolit ti, kteří mají bezproblémové dodávky proudu a dobrou platební morálku. Za případné použití klientské linky pak ale zaplatí 30 korun, při osobní návštěvě zákaznického centra ještě o 20 korun více. . Zdarma ovšem budou moci využívat ostatní formy kontaktů, jako je internet nebo e-mail.

Druhý paušál, který obsahuje zdarma veškerou komunikaci se společností ČEZ, zůstane zachován na současné úrovni. Třetí nabídka je pro náročné zákazníky a nabízí i takovou službu, jakou je například poradenství při výběru spotřebičů či zateplení domu. Za to si ale klient připlatí 15 korun měsíčně.

ČEZ ztrácí zákazníky

Podle zástupců ČEZ firma v posledních několika měsících pocítila silnější odliv zákazníků, a to i v u domácností. Třeba v září to bylo přibližně 4500 odběratelů. V současnosti má ČEZ na tuzemském trhu u domácností a drobných podnikatelů podíl 62,7 procenta. U velký a středních firem je to necelých 45 procent a za poslední dva roky společnost ztratila 12 procent těchto odběratelů.

Společnost proto začala usilovat i zahraniční klienty. Již v letošním roce zahájila prodej koncovým spotřebitelům na Slovensku a v Polsku. V příštím roce chce oslovit zákazníky též v Maďarsku.

V současnosti se na českém energetickém trhu pohybuje 270 obchodníků s elektřinou. ČEZ, Pražské energetika a společnost E.ON dohromady ovládají kolem 95 procent trhu.

Zdroj: iHNed.cz

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

ČEZ ztrácí zákazníky?
Jarmila
27. 11. 2006, 22:50
10 Kč měsíčně...
Tomáš Marný
23. 11. 2006, 08:09

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená