FinExpert.e15.cz

CETELEM: Výsledky za 3. čtvrtletí 2005

CETELEM ČR, a.s. financoval za první tři čtvrtletí letošního roku úvěry za více než 5,15 miliard korun. Celkový objem financování v porovnání se stejným obdobím loňského roku zaznamenal 30% nárůst. 

„Největší podíl na uvedeném výsledku mají úvěrové karty, které si naši klienti oblíbili pro jejich snadné a jednoduché použití,“ uvedl ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti. Cetelem vydal ve spolupráci s asociací MasterCard v průběhu září jubilejní půlmiliontou úvěrovou kartu. Tyto karty umožňují klientům výběry z bankomatů a platby v celé síti obchodů označených logem MasterCard. Od srpna 2005 přibyla v nabídce Cetelem nová úvěrová karta – Aura MasterCard Unembossed, která je platná i v zahraničí. Do konce září vydal Cetelem již téměř 20 000 těchto karet.

Klienti společnosti Cetelem používají úvěrové karty Aura MasterCard stále více jak pro výběr hotovosti, tak pro platby v prodejnách. „Letošní počet transakcí vzrostl oproti loňskému roku o 38 %, nejvíce transakcí kartou Aura jsme zaznamenali o prázdninách,“ doplnil Václav Horák. Pro zpestření konce roku připravil Cetelem společně s asociací MasterCard pro držitele úvěrových karet vánoční soutěž, ve které vyhrají každý týden tři z nich 50 000 korun. Rovněž Klub Aura připravil pro držitele karet Aura bohatou vánoční nabídku výhod a slev.

U nákupů na splátky lidé již tradičně nakupovali na splátky nejvíce spotřební elektroniku
a domácí elektrospotřebiče, tedy tzv. černou a bílou techniku (dohromady více než polovina financovaných nákupů). V porovnání s loňským rokem nakupovali klienti na splátky více televizí, videí a domácích kin, nejvíce vzrostl zájem o financování automobilů a výpočetní techniky.

Osobních půjčky Cetelem využívali v letošním roce klienti nejčastěji na úpravy bydlení a na nákup automobilů. Zvýšený zájem o tento produkt byl podpořen mimo jiné i úspěšnou reklamní kampaní, která byla zahájena v červnu letošního roku. Cetelem nabízí v rámci kampaně Osobní půjčky Cetelem s úrokem ve výši od 7,5 % p.a. (RPSN od 8,14), což řada zájemců o půjčku ocenila. V oblasti spotřebitelských úvěrů se totiž jedná o jednu z nejvýhodnějších nabídek na českém trhu.

Stále častěji využívají zájemci o úvěr také internet. Společnost Cetelem začala v květnu letošního roku nabízet ON-LINE půjčky Cetelem a zájem o ně předčil očekávání. Na rozdíl od klasických Osobních půjček Cetelem je většina poskytnutých ON-LINE půjček neúčelová. V případech, kdy klienti uváděli, na co chtějí ON-LINE půjčku Cetelem použít, nejčastěji zmiňovali opět půjčky na koupi automobilu a na opravy a rekonstrukce bydlení. Největší zájem o ON-LINE půjčky Cetelem mají lidé z Prahy a Středočeského kraje.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená