FinExpert.e15.cz

CETELEM: V září úvěry za za více než 6 miliard korun, roste zájem o nákup počítačů a rekonstrukce bydlení

Během prvních devíti měsíců letošního roku financoval Cetelem úvěry za 6,27 miliard korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 22% nárůst,“ sdělil ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem. Na splátky si lidé stále nejvíce pořizují spotřební elektroniku, počítače ovšem už dohánějí televizory.

Počítače dohánějí v nákupech na splátky televizory

„Nejvíce spotřebitelských úvěrů v místě prodeje poskytujeme stále na nákup spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Výrazně ovšem roste podíl počítačů a jejich příslušenství, ve srovnání s loňským rokem se jedná o 65% nárůst,“ uvedl ing. Václav Horák. Počítače pomalu dohánějí nejčastěji pořizované zboží z oblasti černé a bílé techniky. V objemu financovaných úvěrů se počítače dostaly již na druhé místo hned za televizory, v počtu financovaných kusů jsou nyní na čtvrtém místě a předstihly dokonce i počet financovaných ledniček a mrazniček. Nejvíce počítačů financoval Cetelem v srpnu a v září, kdy v souvislosti se začátkem školního roku zřejmě lidé pořizovali domácí počítače, které mohou děti využívat ke studiu.

Cetelem financuje stále více přestavby a vybavení domácností

Téměř polovinu Osobních půjček poskytl letos Cetelem na přestavby a vybavení domácnosti. Zájem o financování přestaveb a vybavení je nadprůměrný, oproti loňskému roku vzrostl objem úvěrů poskytnutých na tyto účely o více než 70 %. Další významnou část Osobních půjček Cetelem představují úvěry na pořízení nového nebo ojetého automobilu, které tvoří 20 % objemu poskytnutých osobních půjček. O pořízení automobilu na úvěr měli klienti Cetelem největší zájem na jaře a v létě. Zájem o půjčky na rekonstrukce a vybavení domácností je vysoký v průběhu celého roku.

10 let Cetelemu v ČR

Letos v říjnu slaví Cetelem v České republice 10 let od svého vzniku. Při této příležitosti připravil pro své klienty několik „narozeninových“ nabídek:

  • Narozeninová Osobní půjčka Cetelem nabízí klientům výhodnou úrokovou sazbou a v závislosti na délce splácení až 1 rok bez úroků. Narozeninová půjčka je navíc zcela bez poplatků – klienti neplatí poplatek ani za uzavření smlouvy, ani za vedení účtu. Nabídka narozeninové osobní půjčky platí do konce roku 2006.
  • V prodejnách obchodních partnerů nabízí Cetelem v těchto dnech úvěry zdarma s nulovou přímou platbou a měsíční splátkou ve výši pouze 5 % z ceny zboží. Tato nabídka platí do konce října 2006.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená