FinExpert.e15.cz

CETELEM: Nárůst o 28 %, auta se rozjela

Společnost Cetelem poskytla za první pololetí letošního roku úvěry za 5,2 miliardy korun, což je o 28 % více než za první pololetí 2006. Nejrychleji roste financování automobilů, Osobní půjčky klienti stále nejčastěji využívají na úpravy a vybavení domácností.

Úvěry poskytnuté společností Cetelem narostly v prvním pololetí o 28 % v porovnání s předchozím rokem, celkem letos Cetelem půjčil 5,2 miliardy korun. „Nejvíce expandujeme v oblasti financování automobilů a motocyklů,“ uvedl ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem. „Financování motorových vozidel prostřednictvím Autoúvěru a Motoúvěru narostlo meziročně o 60 %, velký zájem je i o Osobní půjčky Cetelem na pořízení automobilů.“ Financování motorových vozidel podpořil Cetelem v letošním roce řadou promočních akcí a nabídek. V březnu se zúčastnil výstavy Motocykl 2007, kde představil různé varianty a možnosti financování motocyklů.

I v oblasti Osobních půjček Cetelem se automobilům daří. Objem osobních půjček poskytnutých na financování ojetých automobilů vzrostl meziročně o 33 % a na financování nových automobilů dokonce o více než 70 %. Trvalému a největšímu zájmu se však stále těší osobní půjčky na rekonstrukce a vybavení domácnosti, které tvoří téměř 40 % celkového objemu poskytnutých osobních půjček. „Poté, co jsme prodloužili maximální výši úvěru na 1 milion korun a maximální dobu splácení na 10 let, vzrostl zájem o pořízení nemovitostí s pomocí Osobní půjčky Cetelem trojnásobně a dnes představuje již téměř 10 % z poskytnutého financování,“ doplnil ing. Václav Horák. Velkou oblibu si získávají i neúčelové půjčky na nižší částky, které mohou klienti použít na krytí mimořádných výdajů nebo rodinných událostí.

Klienti Cetelem také stále častěji používají své kreditní karty k placení v obchodech. Díky až 50dennímu bezúročnému období, které Cetelem zavedl v říjnu loňského roku, mají klienti možnost splatit svá čerpání kartou v obchodech do nejbližšího termínu splatnosti bez navýšení. Používání kreditních karet podpořil Cetelem v dubnu velkou jarní soutěží o MP3 přehrávače a domácí kino s DVD. Výhercem hlavní ceny se stal pan Jiří Jirák, který převzal výhru v novém sídle Cetelem v Praze 5 na Andělu. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená