FinExpert.e15.cz

CETELEM: Během Zlatého víkendů úvěry více než za 50 mil. Kč

„O zlatém víkendu jsme překročili hranici 7 miliard korun v objemu letos financovaných úvěrů,“ uvedl Václav Horák, generální ředitel společnosti CETELEM ČR, a.s. „V porovnání s loňskými výsledky jsme tak zaznamenali k tomuto datu 27% nárůst,“ doplnil Horák.

Během zlatého víkendu poskytl Cetelem jenom v prodejnách spotřebitelské úvěry v celkové výši 50 milionů korun. Další klienti platili svou úvěrovou kartou, která pro ně představuje snadno využitelnou finanční rezervu. Během zlatého víkendu požádalo
o úvěr nejvíce klientů v prodejně Okay v Olomouci.

I když o zlatém víkendu nakupovalo vánoční dárky na splátky hodně lidí, rekordním dnem letošního roku byl čtvrtek 15. prosince, kdy společnost Cetelem poskytla nejvyšší počet úvěrů za celý rok. V tomto dni financoval Cetelem v prodejnách úvěry za více než 32 milionů Kč a o 30 % tak převýšil prosincový průměr.

Klienti využívali nejvíce promoční nabídku úvěru zdarma, který Cetelem poskytuje v předvánočním období u řady svých obchodních partnerů. Úvěr zdarma umožní klientům rozložit výdaje za vánoční dárky na delší časové období, aniž by zaplatili jedinou korunu navíc. Dalším oblíbeným produktem byl „úvěr 1/10“, kdy klient zaplatí 10 % jako přímou platbu v prodejně a potom splácí v průběhu 10 měsíců splátky ve výši 10 % z ceny.

Jako již tradičně nakupovali lidé koncem roku na splátky hlavně spotřební elektroniku. Největší zájem byl stejně jako loni o financování televizorů, počet úvěrů na jejich nákup stoupl oproti loňskému roku o 20 %. Největší nárůst splátkového financování se oproti loňskému roku projevil u osobních počítačů. V porovnání s loňským předvánočním obdobím stoupl zájem o spotřebitelské úvěry na nákup výpočetní techniky o více než
100 %.

Cetelem dlouhodobě zaznamenává trend nárůstu nákupů i splátkového financování na internetu. Na rozdíl od kamenných obchodů však na internetu lidé nejvíce nakupovali na splátky již začátkem prosince. Svou roli zde pravděpodobně sehrála i předpokládaná doba dodání – zákazníci chtějí, aby jim nakoupené zboží dorazilo včas, ještě před Štědrým dnem.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená