FinExpert.e15.cz

Cestovní pojištění uzavírají Češi nejen na dovolenou v zahraničí, ale i doma

Praha, 27. června 2011

Cestovní pojištění si lidé sjednávají především při výjezdu do zahraničí, není však žádnou výjimkou pojistit se také na dovolenou v Česku. Ze statistik Direct Pojišťovny vyplývá, že klienti si cestovní pojištění oblíbili právě pro případ tuzemské dovolené a využívají jej jako krátkodobou alternativu úrazového pojištění, které lze výhodně rozšířit na další pojistná rizika jako např. pojištění odpovědnosti.

Tento zajímavý trend souvisí s tím, že i lidé bez uzavřeného životního pojištění chtějí být na dovolené kryti pro případ úrazu a dalších pojistných rizik. S cestovním pojištěním od Direct Pojišťovny klienti navíc zdarma získávají další benefity, jako například unikátní službu „Cestování bez obav“, která ochrání také jejich majetek.

„Cestovní pojištění bývá spojováno spíše s cestami do zahraničí, nicméně každý desátý klient, který si u Direct Pojišťovny sjednal cestovní pojištění, se zajistil právě na dovolenou v tuzemsku. Je to zajímavý trend, který vypovídá o tom, že Češi více myslí na zajištění pro případ nepředvídaných událostí,“ říká Radim Kavka, produktový manažer Direct Pojišťovny. „Pozorujeme, že se lidé chovají zodpovědně a v případě, že nemají sjednané standardní úrazové pojištění, zabezpečí si svojí dovolenou v Čechách prostřednictvím krátkodobého pojištění. Vhodným doplňkem je také pojištění odpovědnosti za škodu. Případy kdy zejména při aktivním způsobu trávení dovolené klient způsobí škodu někomu jinému a následně je povinen ji uhradit, nejsou nijak výjimečné,“ dodává Radim Kavka.

Dovolenou v České republice letos plánuje strávit zhruba čtvrtina obyvatel. Během letních radovánek se velká část z nich bude věnovat různým sportům, dovolenou stráví aktivně a tedy s větším rizikem úrazu. Sjednat si cestovní pojištění také na dovolenou v České republice proto může být velice užitečné. Lze jej totiž využít jako krátkodobou variantu úrazového pojištění s krytím pro případ smrti nebo trvalých následků úrazu, který Direct Pojišťovna hradí až do výše 640 tisíc Kč. Klienti se navíc mohou připojistit na provozování rizikových sportů a smlouvu vyřídit během několika minut na www.direct.cz nebo i po telefonu v den odjezdu..

Cestování bez obav také v ČR

Cestovní pojištění je vhodné nejen pro krytí úrazů, ale dá se využít i k ochraně před dalšími riziky. Klientům se bude hodit například v momentě, kdy způsobí na dovolené škodu jiné osobě nebo dojde k poškození či krádeži zavazadel. Cestovní pojištění od Direct Pojišťovny navíc obsahuje na českém trhu unikátní benefit „Cestování bez obav“. Díky tomuto produktu si již klienti nemusí dělat starosti o dům, byt, zaparkované auto a další majetek, který nechávají v průběhu své dovolené bez dozoru. Pokud mají majetek pojištěný u jakékoli pojišťovny v ČR a po dobu jejich dovolené dojde k pojistné události, Direct Pojišťovna jim uhradí spoluúčast.

Vyplývá to z výsledků výzkumu společnosti Focus z února 2011. Výzkum byl zaměřený na obvyklý způsob a místo trávení dovolených obyvatel ČR a vyplynulo z něj, že dovolenou v České republice loni strávila více než čtvrtina dospělých obyvatel (27 %) a zhruba stejné procento lidí (20 %) má podobné plány i letos. Kombinaci pasivní a aktivní dovolené preferuje 35 % dotázaných, pasivní dovolenou má raději 32 % respondentů, aktivní dovolené dává přednost 28 % z nich.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená