FinExpert.e15.cz

Cestovní pojištění do zahraničí


Jakub V.  |  22. 07. 2010 11:49

Můžete nám prosím říci, kde jste uvedené produkty srovnali a jestli je to přes internet se slevou nebo ne. Já využívám srovnávače Honzovapojistka.cz, tam ta Kooperativa vyšla levněji. Díky za info. J.

 | 
Pavel  |  22. 07. 2010 12:41

Ahoj, srovnání proběhlo přímo na stránkách poskytovatele. Takže je to ověřené. Nevím, jakým způsobem funguje hoznikovapojistka.cz. Do jejich algoritmů nevidím, takže jsem srovnával přímo u pojišťoven. Př. u Kooperativy hledej zde: (https://poji.koop.cz/pojkoop/default.aspx). Pak zjistíš, že pojištění léčebných výloh KLASIC v našem případě vyjde na 280 Kč a případě Úraz, zavazadla, odpovědnost, přerušení cesty, nevyužitá cestovní služba - Klasik také na 280 Kč. Ano, při sjednání na internetu můžeš dostat asi 10 % slevu, tedy 28 Kč ( i tak by to bylo nejdražší za 252 Kč). Ale většinou tuto slevu ještě platíš na nějakých výdajích za platbu, apod.: takže tě to ve výsledku vyjde na stejno, jestli platíš osobně, nebo na netu. V článku jsou ceny bez slev.

 | 
Jakub V.  |  22. 07. 2010 13:59

Moc nerozumím těm poplatkům za platbu, které uvádíte. Já jsem žádné nezaznamenal (při platbě kartou). Obecně myslím, že je opravdu nejlepší jít na cestovní pojištění přes internet (ubývají náklady pro pojišťovnu - nestará se o vás nějaká placená osoba, obsluhuje vás jen automat). A ještě k tomu ušetřím cesty do pojišťoven. JV

 | 
Pavel  |  22. 07. 2010 14:32

To záleží na tom, jaký jste si sjednal smluvní vztah. V případě nesrovnalostí hledejte informace přímo u jednotlivých bank. Tak například GE (nevím, jestli máte kartu i GE - bank je daleko více, to jí příklad) nabízí úrazové pojištění zdarma ke každé kreditní embosované kartě. Chcete-li však další výhody, tak si musíte připlatit 72 Kč měsíčně (program Travel Plus). Více najdete v přehledné brožuře zde: http://www.gemoney.cz/documents/cz/karty/brozura-cestovni-pojisteni-moneycard-mastercard.pdf

 | 
Mike  |  22. 07. 2010 16:12

Myslím, že je důležité si uvědomit, že je sice fajn, že banky nabízejí cestovní pojištění ke kartám, ale často v ořezané verzi. Pokud se například podíváte na cestovní pojištění ke kartám ČS (které je sjednané v rámci smlouvy s Koop) a na samostatné cestovní pojištění Kooperativy, zjistíte, že pojistné podmínky jsou podobné, avšak ve variantě ke kartě ČS jsou rozšířené výluky atp. a jsou ponížena plnění za určitá rizika. A to už vůbec nemluvím o parametrech pro rizikovější sporty, organizované sporty atp. Cestovní pojištění ke kartě je relativně levné (mnohdy zdarma) a zajisté užitečné. Ale určitě není využitelné pro všechny druhy cest do zahraničí...

 | 
Pavel  |  22. 07. 2010 18:00

Přesně tak. Na rizikové sporty je třeba se pojistit jinde. Proto jsou v článku i pojišťovny bez karty. Tam si to můžete rozšířit takřka na cokoliv, avšak cena se tím pádem úměrně zvyšuje. Například cestovní pojištění při vykonávání všech druhů sportu (rekreační, zimní, rizikový) vychází v našem modelovém případě nejlevněji u GENERALI za 490 Kč. Chcete-li ještě navíc Úrazové pojištění, Pojištění zavazadel a Pojištění odpovědnosti tak je nejlevnější zase GENERALI za 749 Kč. Připusťte, že to nejsou služby, které vám můžou dát k platební kartě zadarmo. Například WÜSTENROT chce za to dokonce přes 2000 Kč, a to jen na 7 dnů.

 | 
S474N  |  26. 07. 2010 09:05

Tak ono vzdycky zalezi na konkretnich produktech, ze? Kouknete treba na pojisteni na kreditnich kartach RB:

http://www.rb.cz/osobni-finance/kreditni-karty/pojisteni-ke-kartam/cestovni-pojisteni/

Kdyz jsem to porovnaval napriklad s Ceskou Pojistovnou, tak tam skoro zadne rozdily nebyly a pokud ano, tak obvykle v neprospech CPoj. A to jsem resil samozrejme zimni sporty - lyzovani.

 | 
Tereza Dlouhá  |  15. 10. 2013 11:20

Já se vždy nechám pojistit přes odborníka. Jak již bylo řečeno, pojištění ke kartě nemá vůbec takové pokrytí jako cestovní pojištění uzavřené u specializované pojišťovny. Jsem spokojená s nabídkou i službami ERV pojišťovny (http://www.ervpojistovna.cz/).... V podstatě si můžu vybrat cestovní pojištění šité na míru.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená